anketa

Toto jsou nominace na osobnosti roku 2014. Hlasujte o tu NEJ!

Nominace na osobnosti roku 2014
Zdroj: TN.cz
Téma:

Přinášíme vám jména těch, kteří měli nejvíce prostoru v médiích nebo lidí, kteří něco velkého dokázali za poslední rok. Ať už v politice, ve sportu nebo v kulturním životě. Vy nyní můžete hlasovat v anketě pro toho, kdo vás zaujal nejvíce.

Miloš Zeman – veřejnost čím dál více ztrácí důvěru v prezidenta Miloše Zemana. Podle nejnovějšího průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění mu věří už jen 34 procent lidí, tedy nejméně od jeho nástupu do funkce. Přesto rok 2014 patřil jemu. Nemusíte ho milovat, ale uznejte, že mediální prostor a společnost opanoval dokonale. Ať už po vulgárním rozhlasovém pořadu Hovory z Lán nebo při návštěvě Číny a následném hodnocení cesty. Při návštěvě Kazachstánu podpořil české pivovary výrokem za který sklidil potlesk. "Nezapomeňte, že české pivo je nejlepší. Žádná americká konkurence nabízející nějakou špinavou vodu nám nemůže konkurovat, stejně jako německé pivovary,"

 

 

Pavel Vrba - trenér fotbalové reprezentace Pavel Vrba prožil téměř dokonalý rok. Od Plzně zamířil k reprezentaci, kde se mu velmi daří. A prožil pak i hezký návrat do Plzně. S fotbalovou reprezentací ve vyprodaných Štruncových sadech slavil po obratu výhru nad Islandem 2:1. Tato výhra posunula národní tým bez ztráty bodu do čela kvalifikační skupiny na EURO. Vrba je nadšený ze skvělé divácké kulisy, užívá si zájem novinářů a těší ho, že Češi zase mají radost z fotbalu.

 

Anketa

Nominace na osobnosti roku 2014

Hlasovalo 10459 lidí.

 

Petr Sýkora - o nadaci Dobrý anděl už jste určitě slyšeli. Petr Sýkora nadaci nejen založil, ale i ji financuje. Život Petra Sýkory připomíná americký sen o klukovi, který měl nápad a odvahu ho zrealizovat. Z obyčejného kluka se stal boháč a posléze muž, který neváhá své peníze darovat druhým. Petr Sýkora vydělal miliony proto, aby je rozdal. Se svým společníkem platí provoz nadace a díky tomu můžou peníze dárců proudit přímo do rodin a pomáhat těžce nemocným.

 

 

Láďa Hruška - vařit se dá levně a chutně. Každý týden to ostatně dokazuje reportér TV Nova Láďa Hruška, který pro diváky připravuje vynikající recepty. Kuchařka Ládi Hrušky láme rekordy. Překonala totiž hranici 300 tisíc prodaných výtisků. Je jasné, že kniha Vaříme s Láďou Hruškou se u mnohých objevila i jako dárek pod vánočním stromečkem. 

 

Petr Vejvoda – je nositelem Ceny Michala Velíška za rok 2014, která se uděluje za statečnost při záchraně lidského života. Petr byl šestnáctiletý student ze Žďáru nad Sázavou, který přišel o život při ochraně zraněné spolužačky. Jeho úmrtí šokovalo celé Česko. Ukázalo se totiž, že zabíjela nemocná schizofrenička.

 

 

Sir Nicolas Winton letos převzal na Pražském hradě z rukou prezidenta Miloše Zemana nejvyšší české státní vyznamenání Řád bílého lva. Brit, kterému je 105 let, v roce 1939 zachránil 669 židovských dětí z Československa před nacisty.

 

Radek Jaroš "Král Himálaje" - český horolezec zdolal druhou nejvyšší horu světa K2 a stal se teprve patnáctým člověkem a prvním Čechem, který vystoupil na všech 14 osmitisícovek světa bez použití kyslíkového přístroje.

 

Petra Kvitová je úspěšná česká tenistka, která toho už vyhrála opravdu hodně, ale největšími úspěchy jsou dva triumfy ve Wimbledonu. Poprvé slavný turnaj ovládla v roce 2011, podruhé se jí to povedlo letos. Kromě toho má na svém kontě další deset turnajových vítězství a je i dvojnásobná vítězka Fed Cupu. 

 

 

Eva Samková – je jedna ze dvou českých olympijských vítězek roku 2014. Eva ovládla závod ve snowboardcrossu. Každého po vítězném závodě zajímalo, kdo je ta holka s knírkem.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

DECHBEROUCÍ PODÍVANÁ: Nejlepší videa roku 2014!

SVATBY ROKU 2014: Tyhle české páry do toho letos praštily

VIP PORODY 2014: Kdo se letos radoval z miminka?

Nej články roku 2014: Milionové pozemky i ideální délka penisu

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz / vem