EURO 2020

Takhle vypadaly oslavy na stadionu v Římě, Turci slavili i přes prohru

Úvodní zápas na fotbalovém Euru obstaral duel mezi Itálií a Tureckem. Obrovskou výhodou pro tým z Apeninského poloostrova bylo, že se hrálo na Olympijském stadionu v Římě. Turecko nakonec také prohrálo 0:3, i tak ale bylo krásné sledovat oslavy jejich fanoušků, kteří se radovali jen z toho, že zde můžou vůbec být.

A není divu. Po odložení šampionátu v minulém roce, kdy vypukla koronavirová pandemie, je pro fanoušky doslova snem, že mohou opět navštívit stadion a sledovat fotbal.

Turečtí přiznivci navíc mohli do Říma přicestovat a vidět své miláčky v akci. Zápas jim sice nakonec nevyšel podle představ a Italové vyhráli 3:0, i tak to ale radost nezksazilo.

 

Související obsah

Během šampionátu panují přísná protikoronavirová opatření, která souvisí zejména s časovým rozvrhem pro příjezd fanoušků a následně jejich rozmístění po stadionu. Důležitá jsou samozžejmě také hygienická opatření.

 

Související obsah

Konkrétně v Římě je pak nutné mít sebou buď průkaz o očkování proti covidu-19, nebo negativní test starý nejdéle 48 hodin. Případně potvrzení, že dotyčný už nemoc prodělal. 

Zápasy ve skupině A

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.