Na vaší straně

VELKÝ TEST ČOKOLÁDOVÝCH ZMRZLIN: Která chutná skvěle a kde zoufale chybí smetana?

S přicházejícím létem jsme se v našich exkluzivních testech zaměřili na zmrzlinu. Možná si pamatujete, že naším testem už prošla nejoblíbenější vanilková, dnes se podíváme na druhou nejoblíbenější příchuť zmrzliny, čokoládovou.

Protože se v našich hodnoceních snažíme být co nejvíc fér, zavedli jsme tzv. blindtasting, čili ochutnávání naslepo. Takže náš kuchař dopředu neví, s jakou značkou zmrzliny má tu čest. V našem testu se utká osm výrobků. Který vyhraje a který propadne?

Související obsah

Zdroj: TN.cz

1. Siviero Maria – Bacio - VÍTĚZ TESTU
Cena: 149,90 Kč
Výrobce: G7 S.r.l.
Vyrobeno v: Itálii
Složení: Sušené odstředěné mléko, cukr, čokoládový sirup Gianduia, kokosový olej, glukózový sirup, pasta z lískových oříšků, kakaový prášek, celé pražené lískové oříšky, máslo, mléčné bílkoviny, emulgátory, zahušťovadla, aroma.

Zdroj: TN.cz

Hodnocení: Tenhle vzorek vypadá hodně zajímavě, má v sobě celé lískové ořechy, ale ochutnávat budeme samozřejmě bez nich. Ale i tak si vysloužila velkou pochvalu: „Takhle nějak bych si představoval čokoládovou zmrzlinu. Je moc dobrá.“

2. Carte D’Or – Chocolate
Cena: 89,90 Kč
Výrobce: Unilever
Vyrobeno v: EU
Složení:
obnovené odtučněné mléko, glukózo-fruktózový sirup, cukr, voda, kokosový olej, sušená syrovátka, dextróza, emulgátory, stabilizátory, aromata, barviva, kakao se sníženým obsahem tuku, rostlinný tuk, kakaové máslo, sušené plnotučné mléko, sušené odtučněné mléko, kakaová hmota
 

Zdroj: TN.cz

Hodnocení: Tady jsem sám překvapen kvalitou odvedené práce, tahle mi připadá vcelku poctivá, úplně vás zahltí ta čokoládová chuť spojená s chladem té zmrzliny. Je hodně smetanová.

Související obsah

3. Mövenpick – Chocolate chips
Cena: 124,90 Kč

Výrobce: Nestlé Schöller Produktions GmbH
Vyrobeno v: Německu
Složení: odtučněné mléko, glukózový sirup, cukr, rostlinný tuk, kakaový prášek se sníženým obsahem tuku, kakaová hmota, smetana, sušené plnotučné mléko, emulgátory, stabilizátory, přečištěné máslo.

Zdroj: TN.cz

Hodnocení: Nahoře má takové hezké hoblinky. Je fajn, je taky dobrá. Opravdu hodně našlehaná, hodně smetanová, možná až příliš. Připadá mi jako zmrzlý pařížský krém.

4. Noblissima – Chocolate
Cena: 54,90 Kč
Výrobce: Lidl Stiftung & Co. KG
Vyrobeno v: Německu

Složení: Smetana, odstředěné mléko, cukr, pitná voda, glukózo-fruktózový sirup, syrovátka, emulgátory, škrob, stabilizátory, přírodní aroma, kakaový prášek se sníženým obsahem tuku, kakaová hmota, kakaové máslo.
 

 

Zdroj: TN.cz

Hodnocení: Myslím, že tady použili opravdu hodně kakaa, je to až dráždivá chuť vzadu v krku. Opravdu hodně, hodně sladká zmrzlina. Něco takového bych od čokoládové zmrzliny očekával. Úplně vás zahltí to holandské kakao.


Související obsah

5. Naše bio – čokoládová zmrzlina
Cena: 79,90 Kč (cena za 1000 ml: 159,80 Kč)
Výrobce: Pinko, a.s.
Vyrobeno v: ČR
Složení: Pitná voda, smetana*, třtinový cukr*, kakao*, sušené plnotučné mléko*, glukózový sirup*, sušené vaječné žloutky*, stabilizátory
*Z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Zdroj: TN.cz

Hodnocení: Teď mě úplně zahltila smetanovost a krásná našlehanost této zmrzliny, nicméně co se týče „čokoládovosti,“ není to úplně nic moc.

  

 

6. Pegas – extra čokoládová
Cena: 59,90 Kč
Výrobce: Bidvest Opava
Vyrobeno v: ČR
Složení: voda, cukr, rostlinný tuk, sušený mléčný výrobek, kakao, sušená syrovátka, sušené odstředěné mléko, emulgátor, stabilizátory, čokoládové aroma

Zdroj: TN.cz

Hodnocení: Tady už máme čokolády opravdu hodně, možná bylo využito více kakaového prášku nebo másla. Tahle zmrzlina není úplně špatná, nicméně připomíná mi zmrzliny z devadesátých let, trošku vodová. S čokoládou se nešetřilo, se smetanou ano.

Související obsah

7. Tesco – Chocolatino
Cena: 56,90 Kč
Výrobce: Tesco
Vyrobeno v: Španělsku
Složení: obnovené sušené odstředěné mléko, cukr, rostlinný tuk, voda, laktóza, glukózový sirup, nastrouhaná mléčná a bílá čokoláda, kousky hořké čokolády, kakaový prášek se sníženým obsahem tuku, mléčné bílkoviny, emulgátor, stabilizátory, aroma.

Zdroj: TN.cz


Hodnocení: Barva připomíná spíše karamel nežli čokoládu. Ok, tohle mi připadá jako docela fajn zmrzlina. Možná by výrobce ale mohl použít víc čokolády, vždyť to má být čokoládová zmrzlina! Tohle není tak úplně kakaové, jak by mělo být.

8. Pinko – Kopečková zmrzlina čokoládová
Cena: 94,90 Kč
Výrobce: Pinko, a.s.
Vyrobeno v: ČR
Složení: tekuté mléko polotučné, cukr, máslo, voda, kakao, glukózový sirup, sušené odstředěné mléko, emulgátor, stabilizátory

Zdroj: TN.cz


Hodnocení: Jedná se o zmrzlinu docela chabé chuti, že bych v tom cítil nějak moc čokolády se říct nedá, možná bych přidal i více kakaa. Se sladkostí to není úplně špatné. Ovšem kakaová chuť skoro nula.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Svět z cukru a šlehačky? Dortopie – pohádková říše, kterou můžete sníst

Nechutná Bagárová: Se špinavými zuby láká na den s ní

Pozor na bílý jed! Denně sníme až 35 lžiček cukru
Med versus cukr. Co je lepší?
Pozor na utajené cukry! Kdy hřešíte, aniž byste to věděli?
Mlsejte zdravě a bez kalorií! Tip na zdravou náhražku cukru

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz