Domácí

Rakušan kryje organizovaný zločin, řekl Babiš. Zaútočil i na premiéra Fialu

Poslanec a expremiér Andrej Babiš (ANO) se po rezignaci ministra školství Petra Gazdíka (STAN) pustil do dalších členů vlády. Podle něj byl jen "jedním chapadlem" a "skutečnou hlavou hydry" je ministr vnitra a vicepremiér Vít Rakušan (STAN).

Gazdík, který podal demisi kvůli vazbám na podnikatele Michala Redla obviněného v kauze Hlubuček, má podle Babiše "tunu másla na hlavě". Bývalý předseda vlády a šéf hnutí ANO to v neděli napsal na twitteru.

"Je evidentní, že pan Gazdík má tunu másla na hlavě. Po všech jeho lžích byla jeho rezignace nevyhnutelná. Post poslance si samozřejmě ponechá, protože by bez státu neměl ani na chleba. Gazdík byl ale jen jedno chapadlo," uvedl.

Babiš zaútočil i na ministra vnitra Rakušana a premiéra Petra Fialu (ODS). "Skutečnou hlavou hydry je pan Rakušan, který organizovaný zločin STAN kryje z pozice ministra vnitra. Pan Fiala tím, ze Rakušana nechává ve vládě, schvaluje mafiánské a loupežnické praktiky STAN," pokračoval.

Související obsah

Gazdík uvedl, že necítí žádnou vinu, nechce ale vrhat špatný stín na celou vládu. "Rozhodl jsem se podat demisi z funkce ministra školství ke 30. 6. Přesto, že se necítím ničím vinen ani ve věcné, natož trestně-právní rovině. Mé styky s některými lidmi však vrhají stín i na hnutí STAN. Nechci rozkolísat vládu ani koalici na prahu předsednictví EU," napsal.

Redakce TN.cz o reakci na Babišova slova požádala Rakušana i Fialu, na odpovědi čekáme.

Podívejte se na reportáž TV Nova o kauze Hlubuček:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz