Bývalý ministr zahraničí v Babišově vládě Jakub Kulhánek (ČSSD) se stal oficiálně českým velvyslancem při Organizaci spojených národů v New Yorku, když předal pověřovací listiny generálnímu tajemníkovi Antóniu Guterresovi. Kulhánek nahradil Marii Chatardovou, která odešla v říjnu na post velvyslankyně ve Velké Británii.
Armáda, která převzala moc v západoafrickém Mali, vyhostila francouzského velvyslance. Přiostřilo se tak napětí mezi bývalou francouzskou kolonií, evropskými zeměmi i sousedními státy. Francie má v zemi vojenský kontingent na pomoc v boji proti islámským teroristům. Spolu s evropskými zeměmi ji znepokojuje rostoucí počet ruských poradců a žoldáků v Mali.
Velvyslanec Francie se vrátí do Spojených států. Telefonický rozhovor mezi prezidenty Joe Bidenem a Emmanuelem Macronem zmírnil napětí mezi zeměmi poté, co Američané připravili Francouze o miliardovou zakázku na dodávku ponorek pro Austrálii, aniž by svého tradičního spojence předem informovali.
Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.