ankety

VYSVĚDČENÍ ZA KORONAKRIZI: Oznámkujte ministry jako ve škole!

Štěpán Hrubý
Štěpán Hrubý
Publikováno 2. 5. 2020
Téma:

Koronavirová krize v Česku omezila běžný život, podnikání, zkrátka prakticky všechno. O to důležitější je v těchto týdnech a měsících podpora občanů ze strany státu.

Jak jste spokojení s výkony jednotlivých ministrů? Do hodnocení jsme vybrali resorty, které jsou v současné době klíčové. Oznámkujte ministry jako ve škole a podívejte se, jak dopadli podle hodnocení ostatních čtenářů.

 

 

 

 

Adam Vojtěch (za ANO) – ministr zdravotnictví

Anketa

Známka pro Adama Vojtěcha

Hlasovalo 16398 lidí.
Mladý ministr zdravotnictví dostal na svá bedra úkol, se kterým se žádný z jeho předchůdců nesetkal. Zdravotníci se potýkají s nedostatkem ochranných pomůcek a často jsou slyšet i kritické hlasy ohledně jejich kvality. Ministr se snaží hodně komunikovat s veřejností, ale občas se dopustí faulů, jako když mylně řekl, že lékařka ze soukromé laboratoře Tilia se nakazila koronavirem kvůli špatné manipulaci, což vůbec nebyla pravda.

 

Jan Hamáček (ČSSD) – ministr vnitra

Anketa

Známka pro Jana Hamáčka

Hlasovalo 15776 lidí.
Jan Hamáček měl být od počátku koronakrize v čele krizového štábu, ten ale podle všech dostupných indicií odmítal ustavit premiér Andrej Babiš, který si podle některých komentátorů nechtěl nechat ujít místo vedoucího bojovníka s koronavirem v Česku. Jan Hamáček a jeho ministerstvo posléze v zahraničí sehnali většinu zdravotnického materiálu, který byl v Česku potřeba. Ikonickým symbolem se stal Hamáčkův červený svetr.

 

Alena Schillerová (za ANO) – ministryně financí

Anketa

Známka pro Alenu Schillerovou

Hlasovalo 15601 lidí.
Strážkyně státní kasy rozděluje peníze, ale také se často stává terčem kritiky. Ministryni je často vyčítáno, že programy, které mají rozdělovat peníze mezi potřebné, jsou špatné nastavené a na nutnou podporu všichni nedosáhnou. Velké emoce vyvolal také její výrok o tom, ať si fotbalisté raději nechodí pro podporu pro OSVČ, později se za něj omluvila. Schillerová si i přes uzavření kadeřnických salonů dokázala udržet perfektní účes, čehož si lidé všimli a musela na to odpovědět. Ministryně to okomentovala tak, že lidé z její generace jsou zvyklí se starat sami o sebe.

 

Karel Havlíček (za ANO) – ministr průmyslu a obchodu, ministr dopravy

Anketa

Známka pro Karla Havlíčka

Hlasovalo 14253 lidí.
Ministr Havlíček, který má na starosti jak resort dopravy, tak průmyslu a obchodu, zajišťuje především pomoc pro podnikatele a firmy, které musely přerušit svůj provoz. Hodně spolupracuje s ministryní Schillerovou na finančních balíčcích. Také se podílí na rozhodování o otvírání obchodů. 

 

 

 

Robert Plaga (ANO)- ministr školství

Anketa

Známka pro Roberta Plagu

Hlasovalo 15954 lidí.
Ministr školství je jedním z nejvíce kritizovaných ministrů Babišovy vlády. Studenti nemají jasno v tom, kdy a jak se budou vracet do škol, není jasné, jak přesně to bude s maturitami. Na nedostatek informací si stěžují školky i pedagogická komora. Ministr Robert Plaga slíbil plány, ale zatím je nikdo neviděl.

 

 

 

Jana Maláčová (ČSSD) – ministryně práce a sociálních věcí

Anketa

Známka pro Janu Maláčovou

Hlasovalo 14305 lidí.
Jana Maláčová jakožto ministryně práce a sociálních věcí řeší například budoucí nezaměstnanost, musí se ujistit, že bude přes současné velké výdaje dostatek financí na důchody a další dávky například pro rodiny s dětmi.

 

 

 

 

 

 

Andrej Babiš (ANO) – předseda vlády

Anketa

Známka pro Andreje Babiše

Hlasovalo 16239 lidí.
Premiér je logicky jedním z nejčastěji kritizovaných politiků v souvislosti s koronakrizí. Je mu vytýkáno, že pozdě ustavil Krizový štáb pod vedením Jana Hamáčka a špatné informování lidí. Opatření, která jeho vláda zavedla, se často zdají nesystémové a některá si mezi sebou odporují. Babiš na sebe během krize upozornil, když na tiskové konferenci v přímém přenosu vyškolil svého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o aktuální situaci v České republice: 

TN.cz