Fotbal

Vaclík měl před skvělým výkonem smolný trénink, na smlouvu nemyslí

Tomáš Vaclík byl spolu s Patrikem Schickem obrovským hrdinou pondělního utkání Česka se Skotskem. Den po zápase ale přiznal, že před utkáním měl velmi smolný trénink, což se naštěstí do premiéry na Euru nepřeneslo.

Vstup Čechů do mistrovství Evropy měl dva velké hrdiny: Dvougólového Patrika Schicka a brankáře Tomáše Vaclíka, který díky fantastickým zákrokům udržel nulu. Přitom mu poslední trénink před utkáním nevyšel.

"Na tréninku před zápasem jsem měl takový den, že jsem na spoustu věcí sáhl, ale skončily v brance, takže jsem rád, že se to nepřeneslo do toho zápasu. Před zápasem jsem se cítil uvolněně, a když jsem viděl lidi na stadionu, tak jsem měl dobrý pocit, protože s lidmi je to jiný sport. Nečekal jsem, že to sedne až tak moc, ale musím říct, že kluci mi v tom extrémně pomohli, protože zblokovali spoustu střel a zabránili spoustě centrů," vyzdvihl také hru všech svých spoluhráčů.

Vaclík vytáhl několik úžasných zákroků, ale za nejsložitější označil úvod zápasu: "Nejtěžší byl pro mě paradoxně začátek. Já se dotknul míče poprvé někdy po čtvrt hodině zápasu." Když poté už rozchytaný čelil těžkým ranám, už si věřil více.

Český brankář také nabídl svůj pohled na Schickův gól z poloviny hřiště. "Myslím, že to byl úžasný gól a neřekl bych, že měl Marshall udělat něco jinak, ihned po ztrátě míče utíkal do brány," zastal se soupeře.

 

Související obsah

S Schickem se radovat neběžel z prozaického důvodu: "Pro mě je to daleko, ale radost jsem měl obrovskou. V první moment, když jsem Schickyho viděl, jak se rozbíhá a viděl jsem i gólmana Marshalla, jak začal sprintovat dozadu, tak mě napadlo, že by mohl vystřelit, ale že to trefil takhle, tak tím překvapil snad všechny na stadionu."

Pro Vaclíka je také velkým tématem jeho budoucnost, jelikož v Seville letos skončil a nové angažmá ještě nemá. "Je to pro mě složité. Teď to nechci nijak řešit. Jediné, na co se chci teď soustředit, je tenhle turnaj, abychom tady jako tým byli úspěšní. Co se stane potom, uvidíme, ale teď to neovlivním, takže není důležité nad tím teď přemýšlet," prozradil, že toto téma jde nyní stranou.

 

Související obsah

Češi už jsou zpátky v Praze a k týmu se připojil i Tomáš Koubek. Gólman Augsburgu nahradil zraněného Jiřího Pavlenku. Vaclíkova pozice jedničky je tak aktuálně neotřesitelná a dalším brankářem v týmu je ještě Aleš Mandous z Olomouce.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události