Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volby 2017 - Miroslav Kalousek
aktualizováno včera 14:47
Předvolební rozhovor

Ptejte se Mirka Kalouska na vše, co vás zajímá! Odpoví na chatu

Miroslav Kalousek je výraznou postavou české politické scény. Bývalý ministr financí a současný předseda TOP 09 bude v předvolebním chatu odpovídat čtenářům TN.cz. Ptát se můžete už teď - na cokoliv, co vás zajímá.

KSČM zahájila hlavní část kampaně před volbami do sněmovny
aktualizováno 16.09.
Volby do Sněmovny

Mír, spravedlnost a bezpečí: KSČM odstartovala volební kampaň

V sobotu za zvuků Internacionály zahájila KSČM hlavní část kampaně před volbami do Sněmovny. Předseda Vojtěch Filip ve Svojšicích na Pardubicku mimo jiné zpochybnil roli NATO při ochraně Evropy a zkritizoval Evropskou unii v souvislosti s migrační krizí.

Kalousek lepí plakát
14.09.
Nejlepší hlášky

Ve Sněmovně byla i sranda, bohužel ale za naše peníze. VIDEO

Poslanci mají doschůzováno, alespoň pro toto volební období. Příště se ve Sněmovní ulici sejde nová sestava, která vzejde z říjnových voleb. Sněmovna ale spíše než místo, kde se schvalují zákony, připomínala jeviště Národního divadla.

Obchodní sdělení

České čistící prostředky s padesátiletou tradicí

Výrobky pod značkou Larrin začalo družstvo Styl vyrábět již v 80. letech minulého století a v té době patřily mezi špičku československé produkce, jak svou kvalitou, tak i vzhledem. Tehdy výrobní družstva obvykle výrazně oživovala svými výrobky běžnou produkci státních podniků.

Volební potenciál SANEP
aktualizováno 14.09.
5 týdnů do voleb

Volební potenciál: Do Sněmovny se může dostat až 11 stran!

Až jedenáct stran má volební potenciál vyšší než 5 % potřebných k proniknutí do Poslanecké sněmovny. Odhalil to aktuální průzkum agentury SANEP. V tom s velkým náskokem vede hnutí ANO. Velká část voličů ale ještě není rozhodnutá, koho za pět týdnů u voleb podpoří.

Poslanecká sněmovna
13.09.
Střídání stráží

Volby se blíží. Někteří poslanci se balí. Prozradili, co budou dělat dál

Poslanci se dnes naposledy sešli v tomto volebním období. Někteří už v podzimních volbách kandidovat nechtějí, a tak si dnes začali balit věci z kanceláří. Mezi nimi například Martin Komárek nebo Jana Fischerová.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 12.09.
Poslední schůze

Poslanci zasedli před volbami naposledy, nestihli stovky věcí

Poslanci začínají svůj poslední týden v lavicích Sněmovny – alespoň pro toto volební období. Na závěrečné schůzi už jim zbývá prodiskutovat jen pár bodů. Stovky zákonů a smluv ale už před schůzí spadly pod stůl.

Volby do Senátu - volební místnost - 3
11.09.
volby mimo domov

Kvůli voličskému průkazu na úřad chodit nemusíte. Jak o něj žádat?

Volit do Poslanecké sněmovny sice budeme až více než za měsíc, pokud ale nechcete nebo nemůžete volit v místě svého trvalého bydliště, voličský průkaz si musíte vyřídit s předstihem. Ten vás totiž opravňuje volit kdekoli v republice.

Volby - numerologie
09.09.
volby 2017

Politické strany mají čísla do voleb! Tohle o nich řekla numeroložka

Volební čísla jednotlivých stran a hnutí jsou rozdána. Numeroložka Lenka Lippertová Suchardová prozradila, co jednotlivá čísla v letošních volbách znamenají. Každé číslo má své výhody a nevýhody a je pouze na jednotlivých stranách, jak si s číselnou magií poradí.

Volby - kandidáti
aktualizováno 08.09.
Volby do Sněmovny

Podívejte se, kdo ze sousedů kandiduje ve volbách. MAPA

Chcete vědět, jestli se o poslanecký mandát uchází někdo z vašich sousedů? Už nemusíte procházet jednu po jedné všechny kandidátní listiny ve vašem kraji, mladý politolog z Masarykovy univerzity totiž vytvořil unikátní mapu, kde se vše dozvíte rychle a přehledně.

Babiš, Kalousek, Sobotka, Fiala
06.09.
Předvolební sliby

Vyšší platy, nižší daně. Strany před volbami "šermují" stamiliardami

Parlamentní volby se blíží mílovými kroky a čeští politici se snaží přetáhnout voliče na svou stranu i velkými předvolebními sliby. Nechybí nižší daně nebo vyšší platy. Pokud by se sliby změnily v realitu, stálo by to stovky miliard korun.