Zákeřný virus

V Česku zemřel šestý pacient s Covid-19. Počet nakažených je 1654

Koronavirus - 3
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Lucie Staničková
Lucie Staničková, Roman Dolejský
25.3. 2020 6:22
Téma:

V Česku dnes zemřeli tři další pacienti nakažení koronavirem. Celkově je jich šest. Od rána přibylo 157 nakažených. Speciálním letem se vrátili Češi z Vietnamu, vládou vypravený autobus přivezl také Čechy z Itálie. Do tuzemska přilétla dvě letadla se zdravotnickými zásobami.

Hlavní události

- Česká republika má šestou oběť nakaženou koronavirem

- Podle nového nařízení nesmí lidé na veřejných místech pobývat ve více než dvou

- Prezident Miloš Zeman podepsal novelu zákona o státním rozpočtu. Schválený schodek se zvýší na 200 miliard korun

- Poslanecká sněmovna schválila změny v ošetřovném, pozastavení EET a další, změny posvětil i Senát

- Ministerstvo zdravotnictví rozšířilo seznam zemí s vysokým rizikem nákazy o šest zemí. Kompletní přehled najdete zde

- Na pardubické a ostravské letiště přiletěly v noci a ráno letadla se zdravotnickými zásobami

- Počet nakažených v Česku je 1654, vyléčilo se celkem deset pacientů. Testům na koronavirus se podrobilo 22 600 lidí

- Koronavirus se potvrdil u britského prince Charlese

- Španělsko překonalo Čínu v počtu mrtvých pacientů. V zemi zemřelo 3 434 nakažených

- V Itálii vzrostl počet případů koronaviru na 74 386, přibylo 5210 nakažených. Zemřelo dalších 683 lidí, počet mrtvých je 7503

- Celosvětově se nakazilo více než 450 tisíc lidí, nemoci podlehlo přes 20 tisíc pacientů. Počet vyléčených přesáhl 110 tisíc

 

V Česku dnes zemřeli tři pacienti nakažení koronavirem celkový počet stoupl na šest. Po páté hodině odpoledne informovala Česká televize o smrti pacienta s koronavirem v Thomayerově nemocnici. Ležel na oddělení následné péče, měl pokročilé srdeční selhání.

 

On-line reportáž

Počet obětí koronaviru stále roste

23:05

22:59

Vzhledem k počtu žáků, kteří se hlásí na střední školu, by je nebylo možné přijímat jen na základě posledních vysvědčení. Zkoušky tak budou nutné, řekl v pořadu Nova je s vámi Jiří Kuhn z Asociace ředitelů gymnázií, který zároveň poděkoval všem učitelům za jejich práci v době pandemie.

22:48

Podívejte se na projekt Pomoc sousedům:

 

V druhém případě se jednalo o 83letého muže, který ležel v Nemocnici Na Bulovce. "Pacient měl dlouhodobé chronické zdravotní obtíže související s vysokým věkem," uvedla nemocnice na svém twitteru.

 

 

Třetím zemřelým je 88letý muž ze Středočeského kraje, který byl s koronavirem v domácím léčení. "Trpěl chronickým onemocněním," uvedla mluvčí středočeských hygieniků Dana Šalamunová.

 

 

Zpátky se vrací Češi, kteří kvůli epidemii uvízli v cizině. Dnes jich z Vietnamu přiletělo 204 spolu s 82 dalšími obyvateli EU. "Jde o první let v období pandemie koronaviru, který je koordinován v rámci mechanismů Evropské unie. Do České republiky přivezl také 500 tisíc roušek," uvedlo ministerstvo zahraničí. Leteckými speciály se už domů vrátilo celkem na 1000 Čechů.

 

Z Itálie se také dnes autobusem vrátilo 34 Čechů. Autobus na Apenínský poloostrov odjel v pondělí se 41 Italy na palubě. Vezl také náhradu za zabavené roušky. "Civilní ochraně Itálie jsme s omluvou předali 110 tisíc roušek jako náhradu za ty nedopatřením zabavené v Lovosicích. Policie vyšetřuje, jak se dostaly do Česka," přiblížilo ministerstvo zahraničí.

 

 

Senátoři se dnes zabývali zákony včera schválenými Poslaneckou sněmovnou. Senát schválil pozastavení EET, maturity, ošetřovné a úlevy pro živnostníky. Prezident Zeman svým podpisem stvrdil navýšení schodku letošního státního rozpočtu na 200 miliard korun.

 

Britská královská rodina ve středu potvrdila, že byl princi Charlesovi diagnostikován koronavirus. Podle Sky News vykazuje následník trůnu mírné příznaky, jinak však zůstává v dobrém zdravotním stavu. Více informací naleznete v tomto článku na TN.cz.

 

Ministerstvo zdravotnictví rozšířilo seznam států s vysokým rizikem přenosu nákazy. Nově na něj zařadili USA, Austrálii, Portugalsko, Kanadu, Malajsii a Izrael. Riziko naopak pokleslo u Číny a Jižní Koreji.

 

Záznam pořadu Napřímo s Bohuslavem Svobodou:

 

Na věcech denní potřeby se Covid-19 udrží i několik dní. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz