Mezinárodní vesmírná stanice (ISS) bude po roce 2024 bez ruských kosmonautů. V úterý o tom rozhodl Vladimir Putin, informoval portál NDTV. "Samozřejmě splníme veškeré závazky, které k našim partnerům máme, ale rozhodnutí opustit tuto stanici po roce 2024 padlo," prohlásil ředitel vesmírné agentury Roskosmos Jurij Borisov. ISS je společným projektem kosmických agentur NASA, Roskosmos, JAXA, CSA a ESA.
Ruská plynárenská společnost Gazprom v pondělí informovala, že výrazně sníží dodávky zemního plynu do Evropy prostřednictvím plynovodu Nord Stream 1. Zatímco maximální kapacita plynovodu je 167 metrů krychlových denně, dnes jím proudí 67 milionů metrů krychlových. Podle Gazpromu to od středy bude jen 33 milionů metrů krychlových denně. Gazprom to vysvětluje údržbou turbíny na kompresorové stanici v Rusku.