Ferrari

Zrenovované Ferrari F40 za 35 milionů shořelo na popel

Zrenovované Ferrari F40 za 35 milionů shořelo na popel

Čerstvě zrenovované vzácné Ferrari F40 shořelo majiteli pod rukama hned při první výjížďce. Škody jsou fatální - a to nejen materialistické, ale i duševní.

Ferrari F40 je ikona, jedno z těch aut o kterém sní každý automobilový fajnšmekr. Vyrobilo se jich jen 1311 kusů, sám Enzo Ferrari stál u jeho vývoje a kromě toho, že F40 pokořila spoustu rekordů, tak se stala jakýmsi svatým grálem. S aktuální cenou 35 milionů korun patří mezi nejdražší ojetá auta na trhu, ale i kdybyste ty peníze měli, tak stejně budete dlouho hledat než narazíte na někoho, kdo by F40 ochotně prodal.

O to smutnější je tento příběh z Velké Británie, kde si majitel F40 nechal auto důkladně zrenovovat, aby mu pak při první projížďce shořelo na popel. Posádce auta se nic nestalo, ale škody jsou fatální. Nikde se nám povedlo dohledat příčinu požáru, a tak můžeme jen spekulovat, zda za tím stojí nějaká chyba při renovaci, každopádně auto se určitě nevznítilo po nárazu.

Je pro připomenutí, Ferrari F40 se prodávalo v letech 1987 až 1992. Jeho motor V8 měl objem necelé tři litry a přeplňování dvěma turby. Byla to vykladní skříň toho co Ferrari umělo, časem se z něj stal i umělecký předmět. Aktuální ceny se pohybují od dvaceti milonů korun za exempláře v horším stavu až po čtyřicet milionů za auta co mají malý nájezd a jasnou historii.

 


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Ferrari

Důležité Události