Zábava

Nový McLaren zrychlí na maximum za dvě vteřiny. A stojí jen 12 tisíc!

Nový McLaren zrychlí na maximum za dvě vteřiny. A stojí jen 12 tisíc!

McLaren představil hyperauto P1 v otevřené verzi s elektrickým pohonem a extrémně lákavou cenou. Není v tom háček?

U dealerů McLarenu poslední dobou utěšeně přibývá supersportovních modelů, nad nimiž ční nedostižný hybridní hypersport P1 s výkonem 916 koní, maximálkou 350 km/h a astronomickou cenou atakující třicet milionů korun. Přesto byla celá 375kusová produkce brzy vyprodána a stejný osud stihl i 1000koňovou speciální edici P1 GTR za sedmdesát milionů, ačkoli legálně nesmí na silnici a majitelé si ji mohou užívat pouze na okruzích.


Nyní však McLaren představil další verzi P1, dokonce jako otevřený roadster s tradičními vzhůru výklopnými dveřmi, ovšem s ryze elektrickým pohonem. Komu by absence spalovacího motoru připadala jako příliš bolestivý kompromis, ten by mohl přimhouřit oko díky nesmírně atraktivní ceně. Elektrický McLaren P1 totiž bude stát pouhých 375 liber, v přepočtu necelých dvanáct tisíc korun! Tato novinka navíc dosáhne maximální rychlosti během pouhých dvou sekund.


V čem je tedy háček? Sluší se konstatovat, že zmíněná maximální rychlost elektrického P1 činí 5 km/h a především má poněkud kompaktnější rozměry, které vyhovují dospělým osobám s poruchou růstu. Pokud jste ale ještě pořád nepřekousli, že vám vyprodali velký Mac a máte zhruba šestileté dítko, buďte si jistí, že za tohle vozítko vybavené třístupňovou převodovkou a zpátečkou vás bude milovat ještě víc.


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události