Paříž

LaFerrari Aperta - premiéra auta, které si už nekoupíte

Ferrari přivezlo do Ženevy limitovanou edici LaFerrari. Supersport s přídomkem Aperta (otevřený) je oslavou 70. narozenin značky. Líbí se vám? Máte smůlu, všech 209 aut už je vyprodáno!

Dost možná jste se podívali na video a rozhodli jste se utratit svoje celoživotní úspory. Nedivíme se vám, otevřené LaFerrari je prostě dokonalost sama. Jenže vy už si ho nekoupíte. Bohužel. Ferrari představilo v Paříži auto, které už je beznadějně vyprodané. Všech 209 už má majitele - 200 aut skončilo v rukách vyvolených, 9 si nechává automobilka.

Takže snad jen pro formu... Aperta je otevřenou verzí hypersportovního LeFerrari s kromě toho, že nemá střechu, tak jsou si podobné jako vejce vejci. Atmosférický dvanáctiválec 6,3 l má 800 koní a dalších 163 koňských sil přidává hybridní systém KERS z formule 1. Z nuly na sto to znamená pod tři vteřiny, z nuly na dvě stě za 7,1 vteřiny a maximální rychlost 350 km/h bude bez střechy asi pěkný fičák.

Ferrari se neobtěžovalo nabídnout vůz volně k prodeji, a tak se ani nedivíme, že nezveřejnilo cenu. Nás ale zajímá jedna věc - bude i v ČR?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Paříž

Důležité Události