Zábava

Pět Ferrari ve speciálním barevném provedení. Které je to nejkrásnější?

Pět Ferrari ve speciálním barevném provedení. Které je to nejkrásnější?

Ferrari v Paříži na oslavu svého 70. výročí představilo pětici speciálních barevných motivů pro své modely. Inspiraci přitom našlo ve své závodní historii.

Ohromující LaFerrari Aperta na sebe v Paříži poutalo mimořádnou pozornost, ale stranou zájmu nezůstala ani pětice speciálních barevných motivů vycházejících z motorsportu, kterými chce Ferrari obšťasnit své klienty u příležitosti 70. výročí založení značky. Představme si je blíže...


Ferrari F12berlinetta "The Stirling"
Tento model vznikl na počest legendárního Stirlinga Mosse, jednoho z nejlepších závodníků všech dob, a jeho Ferrari 250 GT Berlinetta SWB, které pilotoval při vítězné Tourist Trophy ročníku 1961. Charakteristickými rysy speciální edice je modrý lak Blu Scuro, horizontální bílý pruh na přední části kapoty a kulaté bílé plochy pro startovní čísla na dveřích. 


Ferrari 488 GTB "The Schumacher"
Tento model vzdává hold Michaelu Schumacherovi a jeho úspěchu s ikonickým monopostem F2003-GA ze sezóny 2003. Autoři v tomto případě zvolili zářivě červený lak, doplněný o podélné bílé pruhy na střeše, bílé lemování podél spodku auta a speciální plakety v interiéru.Ferrari California T "The Steve McQueen"
V případě tohoto roadsteru bylo inspirací ikonické Ferrari 250 GT Berlinetta Lusso ročníku 1963, které dostal slavný Steve McQueen darem od své manželky. McQueenova edice dostala tmavě hnědý lak karoserie a béžové kožené čalounění se speciálním obšíváním.Ferrari 488 Spider "The Green Jewel"
Možná nejatraktivnější edice je poctou Davidu Piperovi a jeho Ferrari 365 P2, s nímž v letech 1965 a 1966 vyhrál devítihodinovku v Kyalami. Se zářivě zeleným lakem karoserie kontrastují zlatě lakované ráfky a kulatá startovní čísla na bocích. Zajímavostí je i nápad zkombinovat červenou kůži na jednom sedadle s černou na tom druhém.Ferrari 488 Spider Tailor Made
Poslední, ale nikoli nejméně povedenou speciální edicí je 488 Spider Tailor Made, odkazující na ikonické 375 MM z roku 1953 s karoserií od Pininfariny. Chloubou roadsteru je speciální bílý třívrstvý lak Bianco Italia, doplněný dvojící podélných černých pruhů.Celá kolekce nyní objede šedesát zemí světa, aby při oslavách sedmdesátin připomněla závodní kořeny Ferrari. Všech pět edicí bude vyrobeno v 70 exemplářích, takže na milovníky Ferrari čeká celkem 350 aut. Pokud jste si už ale některé z nich představovali ve své garáži, máme špatnou zprávu. Všech 350 Ferrari už je vyprodaných! Přesto, které z pěti Ferrari je to vaše vyvolené?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události