Aukce

Ministerstvo bude opět dražit auta zabavená zločincům. Máte zájem?

Ministerstvo bude opět dražit auta zabavená zločincům. Máte zájem?

Ministerstvo vnitra prodalo při pilotním projektu elektronických aukcí vozidel zabavených zločincům už 15 aut za téměř 2,9 milionu korun. Dnes jde do prodeje dalších 15 vozů, jejichž hodnota je podle znaleckých posudků kolem šesti milionů korun. A to se vyplatí.

Konečně se to dělá i u nás, ministerstvo vnitra prodává auta zabavená při trestné činnosti! Třeba v Německu se tato auta běžně používají policií, jiná se prodávají nebo si je rozdělí potřebné organizace. U nás se tak stalo hlavně proto, že prý je spravování zabaveného majetku z trestné činnosti nákladné, protože musí být uskladněn a udržován, což stojí několik desítek milionů korun ročně. Proto se ministerstvo rozhodlo jej co nejrychleji prodávat ještě předtím, než bude vynesen rozsudek, což v některých případech může trvat i několik let. Pokud se auta prodají, tak peníze zůstanou na účtu ministerstva. Když je člověk pravomocně odsouzen, tak se výnos z akce použije například na odškodnění nebo peníze propadnou státu.
Staň se naším fanouškem na facebooku!

Vnitro spustilo pilotní projekt letos v dubnu. V prvním kole se při aukcích prodávala spíše běžná auta, v druhém kole již byly v nabídce například luxusnější sportovní auta, limuzíny či terénní vozy. Nyní vnitro nabízí například Audi A8 či BMW, v nabídce je i skoro nový Ford Mustang.

Aktuální dražba na portálu Aukro potrvá už jen šest dní a přestože na většině aut zatím není ani jeden příhoz, tak to se může velmi rychle změnit. Všechny dosavadní dražby prý byly úspěšné a o auta vždy bojovalo deset až patnáct zájemců, přičemž cena vylezla o až o dvacet procent.Vyberete si?

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Aukce

Důležité Události