Elektromobil

Přednost na křižovatkách pro elektromobily? Ne, to (bohužel) není vtip!

Přednost na křižovatkách pro elektromobily? Ne, to (bohužel) není vtip!

Britská vláda se snaží vymýšlet nové způsoby, jak podpořit prodej bezemisních vozidel, které by pomohly snížit znečištění v centrech největších měst. Mýtné či zákazy vjezdu pro auta se spalovacím motorem už tu byly, státní příspěvky na nákup hybridů nebo elektromobilů také, ale nejnovější vize vám vyrazí dech.

Na začátek musíme zmínit, že v České republice se prozatím nacházíme ve stadiu úvah o mýtném (jinými slovy jak vybrat víc peněz formou dalšího zdanění), zatímco o pozitivní motivaci lidí i firem k nákupu elektromobilů nebo hybridů formou dotací zatím není ani slechu.
Staňte se naším fanouškem na facebooku.


Ale zpět do Británie. Pět měst, mezi nimiž překvapivě chybí Londýn - konkrétně Birmingham, Southampton, Nottingham, Derby a Leeds - podle BBC zvažují zavedení takzvaných "čistých zón", v nichž by samospráva upřednostnila provoz elektromobilů do té míry, že by na křižovatkách měly přednost v jízdě před vozidly s konvenčními spalovacími motory. Jak konkrétně by tato novinka měla vypadat v praxi, zatím netušíme, ale jisté je, že se cyklisté jako úředně zvýhodňovaný druh mohou brzy těšit na kamarády. Každopádně počet plug-in hybridů a elektromobilů ve Velké Británii za poslední dva roky vzrostl o 250 procent a vláda má na podporu prodeje nízkoemisních vozidel připraveno dalších 35 milionů liber, v přepočtu přes jednu miliardu korun.

Nejlepší je jezdit na kole. Na elektrokole od BMW!


Co si o podpoře elektromobilů myslíte vy? Nestojí za žádnou podporu, nebo byste souhlasili se zavedením dotací na nová auta? A připadá vám nápad s předností na křižovatkách jako rozumná cesta?


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události