Pr článek

České ojetiny jsou mladší, mají méně najeto a kupují se na splátky

České ojetiny jsou mladší, mají méně najeto a kupují se na splátky
Zdroj: oficiální zdroj

V říjnu nabídl trh s ojetinami auta, která byla v průměru téměř o 2,5 měsíce mladší a měla najeto o 2 611 km méně než vozy, které byly k dispozici během září. Lepší stav ojetin se ovšem odrazil i na jejich ceně, ta se totiž v průměru zvýšila ze zářijových 187 731 Kč na 206 376 Kč. Tyto výsledky vyplynuly z pravidelné analýzy společnosti AAA AUTO, která trh s ojetými automobily kontinuálně sleduje a provádí jeho hodnocení. V nabídce AAA AUTO, které již letos ve střední Evropě prodalo téměř 60 000 aut, ovšem ceny nestouply a ocitly se tak pod průměrnou úrovní trhu.

V říjnu se oproti září snížil počet najetých kilometrů a také průměrné stáří automobilů. Tento trend potvrzuje i generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová: „V našich 21 autocentrech po celé České republice je dlouhodobě největší zájem o vozy do osmi let stáří. Auta, která jsou starší, lidé vyhledávají o poznání méně. Zvýšený zájem o novější auta byl hlavním důvodem pro zavedení a současnou expanzi značky Mototechna, která se zaměřuje na zánovní vozy,“ uvedla. Analýzy AAA AUTO vycházejí ze zájmu zákazníků o nabídku 8000 aut, která jsou v dispozici na pobočkách v České republice.

Právě nastává období, které je vhodné k nákupu lepšího ojetého automobilu. S nástupem podzimu se trh s ojetinami totiž opět postupně rozšiřuje, nabídka je nyní velmi rozmanitá a dají se sehnat opravdu báječné vozy. Nesmíme však opomenout, že jsme s nárůstem počtu aut zaznamenali také poměrně vysoký nárůst průměrné ceny. To je způsobeno především tím, že se do nabídky dostaly méně ojeté automobily v lepším technickém stavu, čemuž odpovídá jejich nižší stáří a nižší počet najetých kilometrů,“ vysvětlila generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová a dodává: „Díky příznivé ekonomické situaci jsou dnes Češi ochotni investovat vyšší částky do koupě automobilu a využívají k tomu široké nabídky financování, přičemž jen v AAA AUTO mohou vybírat z nabídky čtyř největších poskytovatelů financování v České republice, jako je Home Credit, Essox, SAutoleasing nebo Moneta Auto Finance,“ říká Karolína Topolová.

Podle údajů AAA AUTO se na splátky prodá prakticky polovina vozů. „V posledních šesti měsících se zvýšil zájem především o vozy s cenou 200 000 až 400 000 korun. V případě zánovních vozů, které prodáváme pod značkou Mototechna, využívá financování o 30 % více zákazníků než loni. Zákazníci u nás vítají, že si na jednom místě mohou vybrat vůz a zároveň zajistit výhodné financování. Mohou tak s vozem odjet prakticky hned, což jim prodejce nových vozů logicky nemůže nabídnout,“ doplnila Karolína Topolová.

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události