Motocykl

Motochimp: elektrická motorka ujede až 60 km! A bude jen za 50 tisíc

Motochimp: elektrická motorka ujede až 60 km! A bude jen za 50 tisíc

Singapurská firma Vanda Electrics představila na veletrhu průmyslového designu v Číně kompaktní elektrický moped, určený pro dojíždění v městských aglomeracích. Atraktivní stroj dostal název Motochimp a výrobce ho nabízí v červeném, modrém a žlutém provedení.

Základem konstrukce je kombinovaný rám z oceli a hliníku, přičemž moped se chlubí mimořádně kompaktními rozměry: Motochimp je jen 1076 mm dlouhý a 614 mm široký, takže se bez problémů vejde třeba výtahu a můžete ho zaparkovat přímo v kanceláři.


STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU!

Zadní kolo miniaturní motorky pohání elektromotor s výkonem 350 W a napětím 48 V, umožňující dosažení maximální rychlosti 30 km/h, kterou jezdci avizuje malý digitální rychloměr na řídítkách.
Nejpodstatnější je však u podobných elektrických vozítek dojezd. Lithium-ion baterie Motochimpu podle výrobce zvládne dojezd až 60 kilometrů, což je pro většinu potenciálních zájemců dostatečná vzdálenost a navíc plné nabití z běžné elektrické sítě trvá pouze hodinu. Nabíjecí kabel přitom vozíte stále s sebou, protože je integrovaný v úložném prostoru pod sedlem.

DOPORUČUJEME: Připravte si svoje auto na zimu!

Výrobce začíná s prodejem Motochimpu na japonském trhu, ale počítá se s následným exportem do Evropy. A cena? Dva tisíce dolarů, neboli zhruba padesát tisíc korun.

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události