Mercedes

Mercedes sám určí, komu dá právo na koupi superluxusního Maybachu

Mercedes sám určí, komu dá právo na koupi superluxusního Maybachu

Vyrobí jich jen 300 kusů, ale poptávka je daleko vyšší. Mercedes si tak sám vybere, komu svůj Maybach vůbec prodá. Co by za to jiní dali...

Jednou z nejzářivějších hvězd nedávného autosalonu v Los Angeles se stal Mercedes-Maybach S650 Cabriolet, vycházející z Mercedesu-AMG S65 Cabriolet. Maybach je určený zákazníkům, pro něž ani vrcholný Mercedes není dostatečně opulentní. Vstupuje tak do řídké stratosféry superluxusních otevřených aut, okupované značkami Rolls-Royce nebo Bentley.

O pohon majestátního korábu se stará šestilitrový dvanáctiválec, přeplňovaný dvojicí turbodmychadel, který se pyšní výkonem 630 koní a točivým momentem 1000 Nm. Uvedené parametry stačí ke zrychlení z klidu na 100 km/h za 4,1 sekundy a na dosažení maximální rychlosti, omezené na 250 km/h, se Maybach ani příliš nenadře. Od "obyčejného" Mercedesu se Maybach liší nabídkou exkluzivních laků, specifickým předním nárazníkem, krásnými kovanými dvacetipalcovými ráfky, a zejméně nejpřepychovějším interiérem, jaký návrháři slavné německé automobilky dokázali vymyslet.

DOPORUČUJEME: Videotest Mercedes-Benz S500 Cabrio


Nyní však Mercedes narazil na problém, který musí mnoha jiným značkám, sužovaným ekonomickými problémy, připadat jako z pohádky. Už vzhledem k ceně Maybachu, která začíná na osmi milionech korun. Celková produkce kabrioletu Maybach je omezena na 300 kusů, přičemž pro americký trh je určeno celkem 75 exemplářů. Poptávka zámořských milionářů je ale natolik značná, že se Mercedes rozhodl sám určovat, kteří zájemci dostanou privilegium utratit své miliony za přepychové kabrio.
Mercedes proto vyzval svých 379 dealerů, aby kontaktovali nejlepší zákazníky a dali jim "právo odmítnout jako první". Co by za takové starosti dali jinde...

DOPORUČUJEME: Už i Mercedes už má svůj pick-up...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Mercedes

Důležité Události