Ferrari

Ferrari a Aston Martin musí Evropské unii zaplatit pokutu za emise

Ferrari a Aston Martin musí Evropské unii zaplatit pokutu za emise

Vyrábí ušlechtilá sportovní auta. A taky zabíjí planetu, samozřejmě*. Evropská unie s nimi nemá slitování a proto musí Aston Martin a Ferari zaplatit pokutu - neplní totiž stanovené průměrné emisní limity CO2.

Evropská unie dbá na naše zdraví (a finanční prospěch), a tak stanovila takzvané průměrné emisní limity pro všechny automobilky. Kdo je poruší, ten musí zaplatit pokutu. A protože v roce 2015 byl emisní průměr 130 g/km CO2 a obě dvě automobilky ho překročily, tak musí zaplatit pokutu. Konkrétně u Ferrari to dělá 410 760 Euro a u Astonu Martin 36 370 Euro. Nebo jinak, u Ferrari je to 183 Euro na jedno auto a u Astonu na 25 Euro. Uvidíme jak to bude dál, protože emisní limity jsou rok od roku nižší a v roce 2021 jsou stanovené na 99,5 g/km CO2. Některé automobilky sice rovnou říkají, že jsou to nereálná čísla, ale odborníci z Bruselu to podle všeho vidí jinak. Ehm. Dost možná tak budou za šest let platit nejen Ferrari a Aston Martin ale i další výrobci, a peníze půjdou na výsadbu stromů. Možná. 

DOPORUČUJEME: Některá elektrická auta vypadají zajímavě...Aktuálně má nejnižší limity v EU francouzský Peugeot s cifrou 104 g/km CO2 a naopak nejvyšší číslo 164 g/km CO2 vykazuje Land Rover. Proč tedy neplatí i on? Protože emise se přepočítávají na průměrnou hmotnost aut a britové vyrábí nejtěžší auta - cílová hodnota pro ně byla 178 g/km CO2. přijde vám to složité? Vězte, že jsme se to snažili maximálně zjednodušit... 

DOPORUČUJEME: Český supersport Praga R1R na cestě Evropou!
 

* pozn. aut. Myšleno s nadsázkou

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události