Testování

VIDEOTEST: budete se divit, ale malý VW up! má srdce na dlani

Malý VW up! patří do trojlísku společně se Škodou Citigo a Seat Mii. Že jsou to jen nákupní tašky? No a můžete nám vysvětlit, proč nás ty nákupní tašky tak baví?

Musím se smát sám sobě a je to podivná kombinace. Směju se, protože mě ta malá věc baví řídit. Směju se, protože je v ní jen litrový tříválec. A směju se, protože jsem ho právě vyždímal jak mokrý hadr z nádobí. Absurdní? Rozhodně ano! Zbláznil jsem se? Snad ne.

DOPORUČUJEME: Toyota Hillux - schopný pickup, který možná podědí vaše vnoučata

Volkswagen up! je sice primárně autem do města, ale když se s ním svezete, zjistíte, že je talentovanější než by se mohlo zdát. Je to jedno z těch aut od kterého původně nic nečekáte, ale najednou je s ní jízda zábavná. Nedivte se mi, že se nemůžu dočkat až se objeví i ostřejší verze GTI.

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

Za všechno může pevný povozek s překvapivě ostrým řízením a pak ten přepňovaný tříválec s drnčivým zvukem. Když s upem vymetám okresku, přijdu si jak kdybych jel svoji soukromou rallye. Jistě, já vím že jeho největší předností má být obratnost ve městě a možnost stylizovat si auto do vlastní podoby a podobné marketingové věci, ale já si prostě nemůžu pomoct. Bavilo mě zajet si v sobotu ráno do vedlejší vesnice pro rohlíky. Je to sice jen dva kilometry, ale já si to natáhnul na třicet.   

DOPORUČUJEME: VIDEO - První kilometry se Škodou Kodiaq

Jan Červenka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Testování

Důležité Události