Tesla

Finální podoba elektromobilu, který by mohl ohrozit Teslu. Konečně!

Americká start-upová společnost Faraday Future konečně představila finální podobu elektromobilu. Technické parametry jsou zajímavé, ještě víc se nám ale líbí, že má i nějaký elektromobil konečně pořádný design!

Model s označením FF91 se stal první zhmotněnou vizí kalifornské společnosti, která už dlouho pracuje na technologiích, bateriových systémech a jednotlivých řešeních. Bylo načase. Ale to čekání, zdá se, za to stálo... FF91 má 1050 koní a z nuly na stovku by mělo zrychlit za 2,4 s. Udávaný dojez je pak 600 km na jedno nabití.  

DOPORUČUJEME: Luxusní elektromobil za cenu Toyoty?!

Auto je doslova nabušené technologiemi a je v něm 10 kamer, 13 radarů a 12 ultrasonických senzorů. Takže ano, bavíme se o autě, které má pokrokové autonomní řízení. Ale taky se bavíme o autě, které pozná svého majitele podle obličeje a otevře se mu na dálku. První série FF91 bude vyrobena v pouhých 300 kusech a objeví se v roce 2018, ale firma již nyní podepisuje objednávky a vybírá zálohy ve výši 5000 dolarů. Jenže konečná cena zatím zveřejněna nebyla...


STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

To trochu hraje do karet skeptikům, kteří varují, že společnost Faraday Future opouštějí klíčoví pracovníci, že má dluhy, a že zatím nemají svoji vlastní továrnu. My každopádně držíme palce, protože se nám FF91 nejen líbí, což se rozhodně nedá říct o každém elektromobilu, ale taky bysme byli rádi, kdyby Tesla dostala plnohodnotnou konkurenci. 

DOPORUČUJEME: Automobilky se spojují a staví vlastní nabíjecí stanice

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události