Testování

VIDEOTEST: Zábava vypadá jinak, ale těžko budete hledat chyby

Mercedes vytěžil koncept SUV do posledního modelu a prodává všechny velikosti. GLC není největší, nejpohodlnější ani nejzábavnější, ale jede moc dobře.

Co čekáte od SUV značky Mercedes? Že bude dobře postavené? Ano, to je. Že bude pohodlné? Si pište. Že bude polykat kilometry i fungovat ve městě? Samozřejmě. Že bude drahé? Počkat... Za milion a čtvrt dostanete spoustu výbavy, silný motor, pohon všech kol a automat. Vlastně se to zdá docela jako dobrá koupě.

DOPORUČUJEME: Subaru Forester - jedno z mála SUV kde nejde jen o to, jak vypadá ve městě


Mercedes GLC stojí na platformě céčka přestože jde o pokračování modelu GLK, nenajdete na nich nic společného.
Motor a převodovka jsou excelentní, pohon všech funguje velmi dobře a i když za volantem cítíte nulové emoce, těžko si budete stěžovat, že GLC má nějaké slabiny. Ano, BMW X3 je sportovnější a Volvo XC60 o chlup zajímavější, ale právě ta nenásilnost s jakou GLC jede, funguje a jak se s ním žije, je jeho nejsilnější stránkou. Nijak neobtěžuje, do ničeho vás nenutí, všechno funguje... 

DOPORUČUJEME: Všechno smykem s BMW 440i

Jestli si ho máte koupit? Chybu neuděláte. Pořád si ale myslím, že pokuď nepotřebujete pohon všech kol a vysoký podvozek, že by vám normální céčko posloužilo stejně. A bude s ním větší zábava!

STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

Jan Červenka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události