T-Mobile

Komunikujte se svým vozem

Mozek pro vaše auto

Chcete mít lepší přehled o svém autu? Stačí vám k tomu jediná praktická aplikace v mobilu! Ta ve spojení s modulem, který v autě zapojíte do OBD portu (mají ho všechna vozidla vyrobená od roku 2001), zajistí, že budete moci komunikovat se svým vozem. Řeč je o zařízení od T-Mobile s názvem Chytré auto.

Jediné, co budete ještě potřebovat, je chytrý telefon, do kterého zdarma z obchodu Google Play (pro telefony s Androidem) nebo AppStore (pro iPhony) stáhnete aplikaci Motion. Poté už můžete mít svůj vůz pod kontrolou, kdy se vám zlíbí. Modul totiž snímá data z vozu a posílá je přímo do aplikace ve vašem mobilu.A víte o něm

Aplikace Chytré auto

toho umí opravdu hodně. Jednou z hlavních předností je, že vám řekne, kde se váš vůz nachází a co se s ním děje. Pokud ho například někomu půjčíte, uvidíte přesně, kam s ním jede – auto totiž můžete neustále sledovat na mapě. Aplikace také ví, kdy a kde jste svůj vůz naposled zaparkovali. To se hodí například na zaplněných parkovištích před nákupními centry.

Na aplikaci si můžete nastavit i oblasti, v nichž se auto smí pohybovat. Jestliže oblast opustí, Chytré auto vás na to upozorní.

Aplikace také registruje otřesy. Dozvíte se tedy, že vám auto odtahují nebo že do něj někdo narazil. A dokonce vás upozorní, pokud se zařízení odpojí od auta – třeba když se ho zloděj pokusí nastartovat přes OBD port).
Auto pod drobnohledem
S Chytrým autem budete mít přehled také o technickém stavu vozidla. Upozorní vás třeba na slabou baterii a může odhalit různé defekty. Díky aplikaci se dozvíte více i o stylu své jízdy. Ukáže vám, jak brzdíte, jak se rozjíždíte, zda je vaše jízda plynulá a úsporná. Můžete si nastavit i limit pro maximální rychlost, a když ho překročíte, aplikace vás ihned upozorní.

Další užitečnou funkcí je vedení záznamu o jednotlivých jízdách (délka, trvání, maximální a průměrná rychlost, otáčky či spotřeba). Z údajů si pak lze vytvořit knihu jízd s rozlišením na jízdy služební a soukromé. Všechny tyto informace si můžete stáhnout a přeposlat.

A co dál?

Chytré auto funguje na tzv. „otevřené platformě“, což znamená, že pro něj může vytvořit vlastní aplikaci úplně každý. První vlaštovkou je bezplatná česká aplikace eParkomat, která vám v kombinaci s Chytrým autem pomůže najít volné parkování ve městě a parkovné zaplatit. Už teď je tedy v plánu celá řada dalších rozšíření a vylepšení služby.

Více o produktu se dozvíte ZDE

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události