Sraz

Závody a sraz veteránů na okruhu v Mostě - zapište si 12. až 14. květen

Závody a sraz veteránů na okruhu v Mostě - zapište si 12. až 14. květen

V květnu se na okruhu v Mostě koná velký premiérový závod veteránů Most Historic Grand Prix. A jeho součástí bude i veteránský sraz.

Na tuhle akci se opravdu těšíme! Na autodromu v Mostě kde natáčíme naše Hot Laps se totiž odehraje první ročník veteránských závodů. Hlavním podnikem The Most Historic Grand Prix bude  závod FIA Lurani Trophy pro vozy formule Junior z padesátých a šedesátých let o titul mistra Evropy. Ale pojede e se třeba i Historic Grand Prix Cars Association, což je závod pro vozy velkých cen z let 1930 - 1960 a z let 1961 – 1965. Britské vozy Grand Turismo pak diváky potěší v závodě Triumph Competition and British HTGT. Uvidí známé GT vozy značek MG, Morgan, Triumph, Lotus a další. V závodě o pohár ADAC HAIGO si to rozdají formulové i cestovní vozy bývalého Poháru míru a přátelství socialistických zemí, a to formule Easter, Mondial a cestovní vozy značek Škoda, VAZ Žiguli, Melkus nebo Trabant.

DOPORUČUJEME: Subaru WRX STI na okruhu v Mostě - všechno bokem!

No a aby toho nebylo málo, tak se v Mostě uskuteční i sraz majitelů historických vozidel, kteří své nablýskané veterány vystaví na plochách polygonu. K vidění budou auta a motocykly nejrůznějších značek a stáří, nejmladší exempláře však nesmějí být vyrobeny před rokem 1987. Posádka historického vozidla, která se srazu zúčastní, získá dvě vstupenky na tribunu, jež platí také do depa závodních strojů.

Jo, to bude určitě skvělá akce. A my na ní určitě nebudeme chybět!


DOPORUČUJEME: Těžkotonážní SUV od Audi popírá při jízdě na závodní dráze fyzikální zákony

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Sraz

Důležité Události