Pneumatiky

Velký test - jaké jsou nejlepší letní pneumatiky pro Octavii či i30?

Velký test - jaké jsou nejlepší letní pneumatiky pro Octavii či i30?

Nejprodávanější rozměr pneumatik je právě 195/65 R15. Není se tedy čemu divit, že renomovaný německý autoklub ADAC otestoval jako první letní pneu v roce 2017 právě ten.

Testovali šestnáct pneumatik různých výrobců vždy v několika disciplínách - jízda na suchu i mokru, opotřebení, hluk i vliv na spotřebu. Nejlépe obstála pětice Pirelli, Bridgestone, Continental, Goodyear a Esa-Tecar. Těchto pět pneumatik nenabízí jen nejlepší jízdní vlastnosti, ale zároveň nejsou hlučné a mají pozitivní vliv na spotřebu paliva. Za nimi následuje dalších deset pneumatik, které sice nejsou tak dobré, ale v žádné části testu vysloveně nepropadly a některé z nich mohou oslovit hlavně zákazníky orientované na cenu.


DOPORUČUJEME: Řidiči už přezouvají na letní pneumatiky - není to brzy?

Nejhorší testovanou pneumatikou byl plášť GT Radial Champio, když testy na mokru odhalily nedostatečnou přilnavost a vedení vozu. Ani takhle guma však není vysloveně propadák a pořád si vysloužila známku dostatečná. Vítězem testu se pak stala guma Pirelli Cinturato P1 Verde, která zvítězila zejména vyrovnaným výkonům ve všech sledovaných oblastech.


!!! ZAPARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU !!!

 

DOPORUČUJEME: Jak často měnit stěrače? Odborník radí, řidiči se neshodnou

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události