Alkohol

Vymluvila se na džus a nepřišla o řidičák! SEZNAM potravin se skrytým alkoholem

Vymluvila se na džus a nepřišla o řidičák! SEZNAM potravin se skrytým alkoholem
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Policie zabavila průkaz řidičce, která před jízdou požila alkohol. Krevní tresty prokázaly 1,13 promile. Žena se ale u soudu vymluvila na džus a řidičák jí vrátili, informoval německý deník Bild.

Německou řidičku z Gelsenkirchen kontrolovali policisté loni v létě. V krvi měla 1,13 promile. Hranice pro zabavení řidičáku je ale u západních sousedů 1,1 promile. 

U soudu žena uvedla, že během půlhodinové kontroly vypila více než půl litru jablečné šťávy. Soudní expert vysvětlil, že jablečný džus může obsahovat až tři gramy alkoholu na litr. Konkrétně u této ženy se alkohol mohl zvýšit o 0,04 promile.

Související obsah

Zbylých 1,09 promile znamenal pro ženu pouze měsíc zákazu řízení. "Moje mandantka se ocitla v tomto trestním řízení nesprávně," uvedl její advokát. Řidičský průkaz byl totiž zabaven už půl roku, takže ho žena dostane brzy zpět. 

V některých potravinách a nápojích je slabé množství alkoholu nebo cukru. To zapříčiňuje přírodní kvašení. Alkohol u těchto potravin nebo nápojů může být jako přísada nebo aroma. Verdikt soudu nyní může způsobit, že se řidiči budou na konzumaci těchto nápojů a jídel vymlouvat.

Potraviny, po kterých můžete nadýchat alkohol:

- šťávy

- chléb

- nealkoholické pivo

- některé polévky

- kyselé zelí

- červené zelí

- marcipán

- kuřečí masový pokrm (frikassee)

- čokoládová zmzlina

- marmeláda

bar, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události