škodovka

Škodovka v Ženevě. No a co bude dál?

V Ženevě měla šest premiér, ale ve skutečnosti nebyla ani jedna ohromující. Co se děje?

Naštěstí vůbec nic. Dva zásadní modely jmény Kodiaq a faceliftovaná Octavia už si můžete koupit, a tak si škodovka vybírá něco jako oddychový čas. I když… V Ženevě byly dva nenápadné facelifty Citigo a Rapida, nejsilnější Octavie RS 245, pak nový čtyřoký Scout a dvě nové modelové řady Kodiaq - Scout a Sportline. A jak bylo vidět, na nezájem novinářů si škodovka rozhodně stěžovat nemohla. Přesto bylo o čem mluvit, hlavně v zákulisí…

Odchod Josefa Kabaně
Není už pochyb o tom, že ta zpráva přišla jako blesk z čistého nebe a že s tím ve Škodovce nikdo moc nepočítal, byť se Kabaňovi vyčítalo hodně kontroverzní řešení faceliftu Octavie a byly na něj silné tlaky. Nástupce se podle předsedy představenstva české značky Bernharda Maiera hledá: „Máme na seznamu několik zajímavých osobností. S Kabaněm jsme posledních osmnáct měsíců připravovali jak budou vypadat škodovky zvenku i uvnitř pro další dekádu.“ Lze tedy předpokládat, že směr Kodiaqu budou držet škodovky minimálně do roku 2022.
 

Čtěte: Podrobnosti o odchodu Kabaně k BMW

Poslední autosalon kde byly jen auta na benzín a naftu
Můžete vzít jen na to, že škodovka dodrží svoje plány a na příštím autosalonu už bude minimálně jedno auto s hybridním pohonem. Bude to Superb, který půjde do prodeje v roce 2019. Každopádně v dubnu v Šanghaji by se prý mohla ukázat I úplně nová škodovka čistě na elektřinu, která by měla být čtyřmístná. Víc zatím nevíme.


Videotest: Jak jede a vypadá Octavia po faceliftu?

Konec Rapidu
Ne, neberte to doslova. Jestli škodovka něco musí urgentně řešit, pak jsou to výrobní kapacity. Odskáče to Rapid s kufrem, Spaceback v nabídce zůstane.

Crossover
A proč řeší výrobní kapacity? Protože jí zoufale chybí auto na pomězí běžných modelů a SUV, takzvaný crossover. Měl by doplnit Kodiaq a Yetiho, měl by stát na platformě Fabie.


STAŇTE SE NAŠÍM FANOUŠKEM NA FACEBOOKU

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu škodovka

Důležité Události