Elektromobil

Svatokrádež! Replika starého závodního Porsche na baterky + VIDEO

Svatokrádež! Replika starého závodního Porsche na baterky + VIDEO

Vypadá jako staré závodní Porsche z roku 1967, ale ve skutečnosti jde o repliku s elektromotorem. Ale pozor!!! Ta věc jede 300 km/h a na stovku zrychlí za 2,5 s!

Při prvním pohledu se nám udělalo špatně a vhrkly nám slzy do očí. Takhle zbastlit originální staré závodní Porsche, jedno z pětatřiceti vyrobených? Pak jsme se ale podívali lépe a notně nám odlehlo. A když jsme zjistili podrobnosti, tak jsme se dokonce začali usmívat... Proč?


DOPORUČUJEME: Policie odhalila výrobu falešných Lamborghini a Ferrari!


Není to totiž originál, ale velmi vydařená replika. Opravdu ji poznáte jen podle detailů, protože ona se opravdu tváří úplně stejně jako auto, které v roce 1967 dojelo na šestém místě v 24h LeMans. Jde o dílo rakouské společnosti Kreisel Electric, která se specializuje na vývoj a stavbu elektromobilů. A nejde jen o nějakou hračku do města, ale jak už zaznělo v perexu, tohle auto umí být pekelně rychlé. Pohání ho totiž elektromotor s výkonem 490 koní a točivým momentem 770 Nm, váha auta je přitom 1100 kg. Firma tvrdí, že reálný dojezd je až 350 km.


DOPORUČUJEME: Nejdražší Jaguar všech dob - vyrobilo se jen 12 kusů

Stavba auta trvala půl roku a rám auta musel být modifikován, stejně jako chladící systémy. A taky by vás mohlo zajímat, že Kreisel EVEX 910E má 2-rychlostní automatickou převodovku. No a na samý závěr ještě cena... Milion Euro, tedy 27 milionů korun. Replika s benzínovým motorem přitom přijde na 3 miliony. Docela rozdíl, nemyslíte?


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU


TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události