Pr článek

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?
Zdroj: Volkswagen Das WeltAuto.

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

U dovážených vozidel jsou tato rizika ještě vyšší, protože informací o autech ze zahraničí bývá ještě méně, nebo dokonce nejsou dostupné žádné. V důsledku toho je valná většina vozů dovážených ze zahraničí stočená. Cebia zjistila např. na vzorku dovážených vozů z Dánska, že více než 60 % z nich byla stočena, průměrně o 82 tisíc kilometrů, rekordně dokonce o 192 tisíc kilometrů. Přitom počet ojetých vozů dovážených do ČR dlouhodobě roste a více než 53 % z nich je starší 10 let.

„Víme již dlouho, že dovozem auta ze zahraničí se zákazník stočenému vozidlu nevyhne. Je tomu právě naopak – dovoz je dobrou příležitostí pro podvodníky, jak změnit řadu údajů o vozidle a ještě více na jeho prodeji v ČR vydělat,“ řekl Martin Pajer, ředitel společnosti Cebia. Koupě stočeného či omlazeného vozidla se může zákazníkovi výrazně prodražit, zejména kvůli neočekávaným výdajům za opravy. „Po letitých zkušenostech z prověřování tisíců ojetin důrazně doporučuji koupit si raději dražší a kvalitnější vozidlo s průkaznou historií, původem a od seriózního prodejce. Dovážené ojetiny jsou většinou vysloveně rizikové a ani koupě od soukromé osoby není zárukou dobrého obchodu. Naopak řada bazaristů vystupuje na inzertních serverech jako soukromé osoby a nabízejí stočené vozy. Navíc zákazník podstupuje právní rizika a následné uplatnění reklamace bývá problém,“ doporučuje Martin Pajer.

Spolehlivým zdrojem ojetých vozidel je program ojetých vozů koncernu Volkswagen Das WeltAuto.
Vozy prodávané v rámci tohoto programu mají transparentní a doloženou servisní historii vč. najetých kilometrů, jasný původ a především jsou k nim poskytovány nadstandardní záruky a služby srovnatelné se standardy prodeje nových vozů. Zákazníci zakoupili vloni u 51 obchodních partnerů Das WeltAuto celkem 17 537 ojetých vozů, což je o 1,3 % více než v dosud rekordním roce 2015.

U vozidel nabízených v programu Das WeltAuto je vždy detailně prověřen technický stav, jejich servisní historie, možné právní vady a stav najetých kilometrů. K tomuto využívají prodejci Das WeltAuto primárně interní systémy koncernu Volkswagen, navíc spolupracují se společností Cebia. U většiny vozů zákazník nalezne Cebia REPORT, kde je prověřen stav tachometru, stáří vozu a ověřeno, že vůz není předmětem financování.

„Významným benefitem, který našim zákazníkům nabízíme, je záruka Das WeltAuto.Jedná se o skutečnou záruku, která je poskytována zákazníkovi na jeden nebo na dva roky v různé úrovni krytí. Záruka Das WeltAuto kryje základní 3 komponenty: motor, rozvodovku a převodovku. Záruka Das WeltAuto PLUS kryje 12 komponentů. Každý zákazník, který si koupí vůz do 5 let stáří a 150 000 km dostane automaticky Záruku Das WeltAuto a musí mu být nabídnuta také Záruka Das WeltAuto PLUS v minimální délce jednoho roku,“
shrnuje výhody vedoucí programu Das Welt Auto Ing. Roman Filip.Pokud si zákazník zvolí financování s Volkswagen Financial Services pro pořízení ojetého vozu do 7 let stáří, s výkonem do 147 kW a maximálně 200 000 ujetými kilometry, získá rozšířenou záruku zdarma.
Důležitým pilířem programu Das WeltAuto je také spolupráce se značkami SEAT a Volkswagen v oblasti prodeje nových vozů. Koupí-li si zákazník vozidlo zn. SEAT nebo Volkswagen a prodá – li současně svůj stávající vůz prodejci Das WeltAuto, může získat zajímavý bonus právě na nákup nového vozu. U značky Seat platí akce Bonus pro zákazníka při koupi modelů Leon 5D, Leon ST nebo Leon X-PERIENCE, současném výkupu stávajícího vozu na protiúčet při financování se SEAT Finance od Volkswagen Financial Services. Kromě celkového bonusu ve výši 43 100 Kč získá zákazník také 5letou záruku zdarma. U značky Volkswagen se v rámci Akce protiúčet může bonus pro zákazníka vyšplhat až na 50 000 Kč. Toto zvýhodnění platí při zakoupení nového vozu Volkswagen up!, Polo, Golf, Golf Variant, Golf Sportsvan, Beetle, Beetle Cabrio, Passat Limuzína, Passat Variant, Touran, Tiguan a Sharan a současném výkupu stávajícího vozu na protiúčet. Samozřejmě i při zakoupení ojetého vozu u prodejce Das WeltAuto mohou zákazníci poskytnout za výhodných podmínek své stávající vozidlo na protiúčet.

Bližší informace k aktuálním akcím a stejně tak nabídku až 4 000 ojetých vozů naleznete na www.dasweltauto.cz
 

Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události