Porsche

Cayenne se zapsal do Guinessovy knihy rekordů - utáhl Airbus A380

Když chcete, aby se o vás mluvilo, musíte udělat něco bláznivého. Cayenne žádné novinky nemá, a tak Porsche vymyslelo, že s ním udělá nový zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Podobné akce nejsou ničím novým, už před deseti lety tahal monstrózní Volkswagen Touareg s naftovým desetiválcem Boeing 747. Pak se zapsal do knihy rekordů Nissan Patrol, když za něj zapřáhli nákladní letadlo co vážilo 170 tun. No a teď to samé zopakovalo Porsche s modelem Cayenne Diesel S, které má pod kapotou naftovou V8. Jen pro připomenutí, ten motor má 385 koní a 850 Nm, velké SUV rozjede na stovku za působivých 5,4 s a zrychlení 0-160 km/h zvládne za necelých třináct sekund.


DOPORUČUJEME: Baví vás auta a vše kolem nich? Zaparkujte u nás na facebooku!

O podobných autech se s oblibou říká, že mají železniční točivý moment, že by utáhla lokomotivu, nebo že by se s nimi mohly trhat pařezy. Takže když za něj zapřáhli Airbus 380 s váhou 285 tun, bylo jen otázkou, kolik metrů to bude. Nakonec to bylo rovných 42 metrů a jak je vidět na videu, ani to nedalo moc práce.


DOPORUČUJEME: Lamborghini Huracan a jeho rekordní jízda na Nordschleife!


Ještě zajímavější nám ale přijde, že to samé posléze zvládl i benzínový Cayenne Turbo S, který má 570 koní a 800 Nm. A ten přijel na pařížské letiště z Londýna dokonce po vlastní ose a pak zase odjel zpátky! Tak co budou SUV tahat příště? Co třeba nákladní loď?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události