Policie

Policie ČR dostala od BMW sportovní model i8. Zadarmo!

Policie dostala od BMW sportovní model i8, který zrychlí na stovku za 4,8 s a jede 250 km/h. Máte se bát?

Hned na začátku tři důležité věci. BMW ho české policii jen půjčilo. Má ho na půl roku a maximálně na 20 tisíc kilometrů, pak ho bude muset vrátit. Je sice v policejních barvách a má maják, ale jinou výbavu jako třeba radary v něm nenajdete. A policie vás v něm nejspíš za rychlou jízdu pronásledovat nebude, chce si na něm totiž vyzkoušet moderní technologie a používat ho spíš jako prevenci.


DOPORUČUJEME: Škodovka zuří, Policie bude používat Hyundaie. Dostala na ně slevu 72 procent! 

Když BMW nafasovalo jedenáct modelů BMW i3, okamžitě s tém měla spousta lidí problém, že policie zbytečně utrácí, a že peníze jsou zapotřebí někde jinde. Skutečnost je však taková, že čistě elektrické i3 české BMW policii jen půjčilo, a úplně stejné je to i se sportovním modelem i8. Na autě se bude střídat několik posádek z ze speciálně vyškoleného autotýmu. A jak již zaznělo, v autě nenajdete žádnou speciální výbavu.


DOPORUČUJEME: Policie dostala od BMW jedenáct elektrických modelů i3. ZADARMO!

Šéf dopravní policie Tomáš Lerch k tomu řekl: „Jsme moc rádi, že se BMW i8 objevilo v našich službách a moc za to BMW děkujeme. Chceme aby auto působilo preventivně a doplňovalo tak neoznačené Octavie, Superby a Passaty, které řidiči nemají zrovna v lásce. Hodláme na něm vyzkoušet reakce veřejnosti, poměřit provozní náklady v porovnání s konvenčními auty a v neposlední řadě si od něj i slibujeme, že pomůže zvýšit image dopravní policie.“


DOPORUČUJEME: V Itálii mají policajti služební Lamborghini. Jakými auty jezdí jinde po světě?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Policie

Důležité Události