Nehoda

Přišel o ruku a o nohu, dál jezdí na motorce

Měl těžkou nehodu na motorce, ale ani na chvíli ho nenapadlo, že by se vzdal toho, co nejvíc v životě miluje. Místo toho okamžitě začal přemýšlet, jak se vrátit zpátky za řídítka.

Australan Alan Kempster by byl jen jeden z mnoha motocyklových závodníků, kdyby neměl podobný osud jako Alex Zanardi… Od mala rád jezdil na motorce, aktivně na ní závodil, ale pak přišel osudný okamžik. Sice na motocyklu, ale ne na závodní dráze. Kempstera sejmulo cestou z práce auto. Když se po třech týdnech probudil z komatu, zjistil, že mu lékaři museli amputovat pravou ruku a nohu.


DOPORUČUJEME: 16letý závodník přišel při nehodě o nohy, jeho osud spojil osobnosti motorsportu

Zatímco většina lidí by začala hořekovat nad svým osudem, Kempstera prý ani na chvíli nenapadlo, že by se chtěl vzdát ježdění na motorce, natož života. Ještě v nemocnici začal vymýšlet, jak nejlépe motocykl předělat, aby měl ovládání jen na levé straně a pak to hned se svými přáteli realizovat. Povedlo se mu to! Po roce seděl zpátky za řídítky motocyklu a za další rok už závodil spolu s dalšími handicapovanými závodníky. Jenže ani to mu nestačilo a pustil se do přesvědčování australské motocyklové federace, aby mohl jezdit zpátky se zdravými závodníky…


DOPORUČUJEME: Video ve stylu Nemyslíš - zaplatíš, jen v mnohem drsnější verzi...

A povedlo se mu to, za tři roky na týden přesně po osudné nehodě byl zpátky na startu! Jezdil ještě další dvě sezóny a jeden závod dokonce dokázal vyhrát. Neuvěřitelný a zároveň inspirativní příběh. A taky důkaz, že byste to nikdy neměli vzdávat!

PS: Co vás určitě pobaví, Alan Kempster závodí s číslem 1/2...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události