Elektromobil

Svět se mění, nejrychlejším autem na Nordschleife je elektromobil!

Zapomeňte na Lamborghini Huracán, Porsche 918 a další slavné automobilky. Čínský elektromobil Nio EP9 je nejrychlejším sériovým autem na legendární Severní smyčce.

Už jsme o něm psali vloni na podzim... Elektrický supersport Nio EP9 se stal nejrychlejším elektromobilem na Nordschleife, slavném jednadvacet kilometrů dlouhém okruhu v Německu. Tehdy zajel 7:05,12 a všichni milovníci rychlé jízdy jen lapali po dechu. Tradicionalisti a přívrženci klasických benzínových motorů nevěřili vlastním očím, milovníci moderních technologií hlásali, že tohle je budoucnost! Teď se však stalo něco, s čím nikdo moc nepočítal... Čínani se s Nio EP9 na Nürburgring vrátili, zlomili svůj rekord a zároveň pokořili čas brutálního Radicalu SR8LM, kterému patřil absolutní rekord mezi auty na značkách.


DOPORUČUJEME: Čínský hypersport v Zeleném pekle - video z rekordní jízdy 


EP9 totiž zajelo náročnou trať za 6 minut a 45,9 sekund, tedy o dvě sekundy rychleji, než to dokázal Radical! Na druhou stranu, zasvěcení něco podobného předpokládali už na podzim... EP9 je totiž závodní auto co dostalo značky snad jen omylem. Čínská fabrika jich navíc vyrobí jen šest a všechny už jsou prodané dopředu. Absolutní rekord Ringu dál drží závodní Porsche z roku 1983, které trať zajelo za 6 minut a 11 vteřin.


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU


Vůz, který má kořeny v závodních speciálech elektrických formulí má výkon jeden megawatt a každé kolo je poháněné vlastním elektromotorem, což radikálním způsobem ovlivňuje chování auta v zatáčkách - vnější kola se mohou otáčet rychleji než vnitřní. Vůz sám o sobě zrychlí na stovku za 2,7 s a na 300 km/h se rozjede za 15,9 s. Maximální rychlost je pak dostatečných a na elektromobil velmi působivých 313 km/h.

DOPORUČUJEME: Jak rychle umí jet Golf GTI na okruhu v Mostě? Rychleji, než byste si asi mysleli...

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Elektromobil

Důležité Události