Tesla

Tesla začne kromě aut prodávat i solární tašky. Zn. LEVNĚ

Tesla začne kromě aut prodávat i solární tašky. Zn. LEVNĚ
Zdroj: Tesla

Tesla začíná prodávat solární střešní tašky. Metr čtvereční stojí 11 tisíc korun a Tesla na ně dává doživotní záruku. Energii budou schopny vyrábět víc jak třicet let.

Kalifiornská automobilka Tesla geniálního miliardáře Elona Muska začala před pár lety měnit automobilový svět a nyní přichází s technologií, kterou nám slíbila už dávno. Začala totiž prodávat solární střešní tašky, takže si svůj elektromobil můžete dobít energií získanou ze slunečního záření. Na začátku přišla s dvěma modely, pak by měly přibýt další dva. První zákazníci se svých nových střech dočkají za dva měsíce.


DOPORUČUJEME: Auta co nepotřebují řidiče začnou jezdit v roce 2020. Jízda s nimi bude levnější než jet autobusem.

Cena 22 dolarů za čtverčení stopu odpovídá částce 11 050 Kč a na tašky je doživotní záruka. Tesla, respektive společnost SolarCity, si na jejich pokládání najme vlastní pokrývače a školitele. Důležité je, že solární střecha se dá položit na stávající krytinu, a že za 7 000 dolarů si můžet ke střeše ještě dokoupit nabíjecí stanici s vestavěným akumulátorem Tesla Powerwall, který umí uložit energii získanou v průběhu celého dne. 


DOPORUČUJEME: Autopilot nezvládl běžné zúžení a havaroval

„Budete-li mít dům třeba v New Yorku se střešní plochou 2 000 čtverečních stop, tedy 185 metrů čtverečních, pak vás pokrytí čtyřiceti procent plochy solární taškami a instalace Powewallu vyjde po daňových úlevách na 50 000 dolarů,“ dává konkrétní příklad Peter Rive, spoluzakladatel SolarCity a nyní technický ředitel firmy. „Za třicet let ale získáte elektrickou energii v hodnotě 64 000 dolarů, a to při stávajících cenách energie.“ Na tašky je doživotní záruka, aby byly chráněné před zničením, kryje je temperované sklo, podobně jako displeje mobilních telefonů.


Doporučujeme: Policie české republiky dostává od BMW zdarma jedenáct elektromobilů


Tašky si mohou mohou objednat i cizinci, ale zatímco američané se dočkají instalace solární střechy do dvou měsíců od objednávky, v zahraničí to bude nejdříve za rok. Aktuálně SolarCity tedy hledá pokrývače nejen v USA, ale i po celém světě. 


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Tesla

Důležité Události