Elektromobil

Škodovka přemýšlí o sportovním autě pro 21. století. Na baterky!

Škodovka přemýšlí o sportovním autě pro 21. století. Na baterky!
Zdroj: Autoexpress

Chystáte podobný model jako byla Škoda 110R? „Ano, ale elektrický.“

Šéf vývoje automobilky Škoda Christian Strube to řekl jen tak mimochodem v rozhovoru pro britský Autoexpress, ale dál už se k celé věci nevyjádřil. Žádné detaily, žádné datumy. Přesto je to dobrá zpráva. „Škodovku si všichni spojují s funkčností a s dobrým poměrem ceny a kvality. Ale je za námi taky 120 let historie a emocí,“ řekl mimo jiné Strube, který sám Škodu 110R vlastní.

DOPORUČUJEME: Videotest - Nová Octavia RS po faceliftu

Pravda je taková, že v záplavě chystaných SUV modelů a elektrifikce by se nějaké ty emoce škodovce hodily. Octavia RS tvoří téměř deset procent výroby modelu a fanoušci dlouhodobě automobilku prosí, aby zúročila svoje úspěchy v rallye a postavila ostrou Fabii. Strube však jasně řekl, že to bude elektromobil. Takže, prosím, přemýšlejte s námi...

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

V roce 2020 se dočkáme sériového provedení modelu Vision E a do roku 2025 přibude dalších pět aut s elektrickým nebo hybridním pohonem. Protože škodovka se chová ekonomicky, napřed se bude soustředit na auta, která jí vydělají peníze. Teprve pak si bude moci dovolit pustit emoce. Pokuď sportovní elektrické auto opravdu postaví, máte ještě spoustu času, abyste na něj našetřili. Nebude to dřív jak v roce 2025.


DOPORUČUJEME: První elektrická škodovka bude mít dojez 500 km! Fotky, detailní informace i datum výroby


Na fotkách v galerii je podoba studie, jak si ji nechal zpracovat Autoexpress.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události