Tankování

Kde natankujete nejlevněji? A kolik paliva může mít v kanystru?

Kde natankujete nejlevněji? A kolik paliva může mít v kanystru?
Zdroj: isifa.com

Chystáte se autem do zahraničí? Pak natankujte plnou nádrž ještě v Čechách. Tedy pokuď nejedete do Polska nebo Rumunska.

Autoklub České republiky zveřejnil ceny paliv v 28 vybraných zemí Evropy. Vyplývá z nich, že téměř všude je nafta v porovnání s benzínem o trochu levnější, a že ceny benzínu oscilují v průměru od 27,20 do 43,90 Kč. Nafta je pak k mání 24,70 do 35,75 Kč. Autoklub nepředpokládá, že by se ceny paliv měly zvyšovat, tedy když nedojde k nějakým nepředvídatelným událostem.


DOPORUČUJEME: Chcete obytný automobil? A nechcete raději rovnou obytný návěs?

Při pohledu do tabulky je jasné, že tankování v Čechách se vyplatí. Snad jen lidé bydlící v polském pohraničí si pro palivo jezdí k sousedům, kde je přece jen ještě o trochu levněji. Při plánování svojí cesty do zahraničí si každopádně naplánujte cestu nejen podle výše dálničních poplatků a známek, ale i podle cen benzínu či nafty. Vyplatí se vám to. Stejně jako u nás, tak i v zahraničí platí, že tankování na dálnici se vám může prodražit až o dvacet procent, tak na to myslete. A pozor, pokuď vás teď napadlo, že byste natankovali ještě doma do kanystru, pak vězte, že maximum co můžete převézt mimo nádrž v autě přes hranice je dvacet litrů paliva. Když byste ho vezli víc, pak riskujete pokutu. 

DOPORUČUJEME: Cestování s karavanem a obytným autem - na co všechno si musíte dát pozor

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události