Zábava

Dominika Gawliczková o své cestě: Bála jsem se, že skútr ty kopce nevyjede!

Dominika Gawliczková procestovala na motocyklu 25 zemí světa. Tento týden se vrátila ze zatím posledního dobrodružství v Jižní Americe. Jak křehká dívka zvládá naložený motocykl a kdo jí pomáhá s opravami ve vzdálených zemích? I na to jsme se jí zeptali!

Čtyřiadvacetiletá Dominika Gawliczková začala jezdit na motorce už ve 13 letech. O tři roky později se již vydala na svou první motocyklovou cestu do zahraničí. Na té poslední, v Jižní Americe, byla dokonce na skůtru: "Ty větší motorky na mě byly vždycky těžké. Naložila jsem je a nemohla s nimi hnout, tak jsem se trápila," vysvětluje volbu lehkého skůtru cestovatelka.

Jediné, čeho se Dominika při své volbě lehkého a poměrně nevýkonného stroje obávala, bylo, jestli vyjede prudká a dlouhá stoupání v jihoamerických horách. Obavy se nakonec ukázaly jako zbytečné: "Vyškrábala jsem se až do čtyř a půl kilometru na mořem, tam už to bylo opravdu na pováženou," směje se drobná blondýnka.

Při svém putování Jižní Amerikou se musela Dominika poprvé za svou cestovatelskou kariéru potýkat s vážnějšími technickými problémy: "V Ekvádoru začala motorka asi po dvou tisících ujetých kilometrech zpomalovat, najednou to jelo jen čtyřicet," popisuje začátky problémů Dominika. Nakonec jí vyřešení poruchy zabralo měsíc a půl: "Všichni na to koukali, autorizované servisy, jiní mechanici, řešili jsme to po telefonu s lidmi z Česka a nakonec se ukázalo, že za to mohla taková malá nepodstatná podložka," popisuje peripetie cestovatelka.

DOPORUČUJEME: Nové motocykly od Jawy - retro za sto tisíc!

Přesto Dominika svého rozhodnutí vyrazit na tuto více než 11 tisíc kilometrů dlouhou cestu nelituje. A jela by zas: "Momentálně mám pocit, že bych ještě někam jela," říká odvážná slečna, která přiznává, že ohledně technického vybavení a přípravy na cestu si většinou příliš hlavu neláme: "S přítelem se vždycky pohádáme před cestou, protože on mi říká, co všechno si musím vzít s sebou a já si to nikdy nevezmu," směje se Dominika.

Detailní plán další cesty Dominika prozradit nechce, nastínila nám ale, že by se mělo jednat pro změnu o Asii. A vyloučila také možnost, že by si vyzkoušela některý z extrémních závodů typu Rallye Dakar: "Ono ty moje cesty jsou extrémně pomalé, jela jsem šedesátkou," říká pobaveně cestovatelka a s nadsázkou dodává, že vlastně na motorce neumí ani moc jezdit. Celý rozhovor si můžete prohlédnout ve videu v úvodu článku.

STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU

TN.cz/Jakub Deml
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zábava

Důležité Události