Pr článek

PAGANI HUAYRA – HVĚZDA SLAVNOSTI LEGENDY ZA 1,5 MIL. EURO BEZ DANĚ!

Letošní unikátní motoristická slavnost LEGENDY, která se koná ve dnech 10.-11. června 2017 již tradičně v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích představí jeden z klenotů automobilového světa, italský supersportovní vůz Pagani Huayra v barevném provedení Rosso Monza.

Tento vůz vystavený na slavnosti LEGENDY byl vyroben ve městě San Cesario sul Panaro nedaleko italské Modeny, kde společnost Horacia Paganiho od roku 1992 sídlí. Na svém výrobním štítku nese pořadové číslo 51 z celkové série 100 kusů a rok výroby 2016. Vůz, který má najeto pouze 7 kilometrů je také vlastnoručně podepsán Horaciem Paganim a tento podpis je zalakován na pravé zadní části karoserie v červeném barevném odstínu.

Tento exponát, jehož specifikace trvala 6 měsíců má svého majitele v České republice.

Zdroj: oficiální zdroj

Díky jeho pochopení pro sdílení úchvatného „umění na čtyřech kolech“ mají možnost si návštěvníci letošní slavnosti LEGENDY tento supersport detailně prohlédnout. Cena vozu je 1,5 milionu euro bez daně.

Po přihlášení v ČR bude tento vůz, který je jediným ve střední a východní Evropě, sloužit pro účely luxusní půjčovny a také pro exkluzivní prezentační akce.

Pagani Huayra v číslech a faktech:

Modelová řada Huayra, kterou Pagani poprvé představil světu na Ženevském autosalonu v roce 2011 vzdává svým pojmenováním poctu Bohu větru dle pradávné legendy Inků žijících v Jižní Americe. Huayra nahradila předešlý model Zonda a její vývoj, včetně dlouhodobých silničních testů, trval téměř 5 let.

Základem vozu Pagani Huayra je vysoce pevný karbonový monokok, který doplňuje dvojice rámů vpředu a vzadu z chrom-molybdenové oceli. K nim jsou přichyceny obě nápravy a uložení motoru. Také povrchové díly jsou v zájmu udržení nízké hmotnosti vozu pouhých 1350 kg vyrobeny z kompositních materiálů. Maximální rychlost vozu je 360 km/hod..

Zdroj: oficiální zdroj

Skutečnost, že modelu Huayra bude vyrobeno v sérii pouze 100 kusů je součástí dohody Horacia Paganiho s dodavatelem pohonné jednotky, německou značkou Mercedes-AMG. Dvěma turbodmychadly přeplňovaný vidlicový dvanáctiválec s označením M158, kde dvě řady válců svírají úhel 60° je ve voze uložen podélně před zadní nápravou.

Výkonové parametry této pohonné jednotky se suchou skříní jsou stejně fascinující jako automobil sám. Objemu motoru 5980 cm3 odpovídá výkon 537 kW, tedy v jednoduchém přepočtu 730 koní. Stejně famózní je údaj o maximální točivém momentu v pásmu 2250 až 4500 otáček za minutu, který atakuje hodnotu 1000 Nm a prozrazuje tím výjimečnou dynamiku tohoto supersportu. Výfukový systém z titanu váží méně než 10 kg a jeho dodavatelem je, stejně jako u modelu Zonda F, německá specializovaná firma MHG-Fahrzeugtechnik.

Konstrukci motoru Mercedes-AMG odpovídá také převodovka a podvozek. Výkon je přenášen výhradně na zadní nápravu prostřednictvím sedmistupňové samočinné převodovky Xtrac, vážící 96 kg. Řazení rychlostních stupňů je samozřejmě možné v módu automatu a stejně tak sekvenčním způsobem řadící pákou nebo páčkami pod volantem.

Obě nápravy, vyžívajících jako stavební materiál hořčík, titan a další slitiny jsou osazeny brzdami z produkce italské firmy Brembo. Této konstrukci dominují keramické kotouče s jejichž pomocí zastaví Huayra ze stokilometrové rychlosti údajně za 2 sekundy. Výkonem mimořádný motor poté dokáže tento vůz vrátit zpět na rychlost 100 km/hod. za pouhé 3,3 sekundy. Stavitelné tlumiče mají ve svém výrobním listu rovněž zkušeného specialistu z oboru – švédskou firmu Öhlins Racing AB.
Zdroj: oficiální zdroj

„Kabát“ Pagani Huayra, který je z velké části z kompositních materiálů splňuje vysoké nároky na aerodynamiku nejen svým základním tvarem, ale také díky aktivním aerodynamickým křídlům. Ty poté dokáží za jízdy měnit úhel náběhu a pozitivně tak ovlivňovat odpor vzduchu dle jízdních podmínek.

Interiéru dominují dvě sportovní sedadla z jemné kůže a přístrojová deska z kevlaru. Hliníkový štít s přístroji je z jednoho kusu a na jeho výrobě se podílí firma Richard Mille, tvůrce luxusních švýcarských hodinek. V jeho středu je umístěn displej informující o základním nastavení a funkcích vozu.

O tom, že Pagani Huayra je vlastně unikátní „hodinářské“ dílo se sofistikovanou technologií svědčí i několik faktů. Žádný ze sta exemplářů tohoto supersportu není stejný a každý je z nich je tedy unikátní. Další zajímavostí je označení každého šroubu na voze nejen logem Pagani, ale také šestimístným výrobním číslem, určujícím jeho pozici ve voze.

Model Huayra byl rovněž hrdinou čtvrtého dílu americké filmové série Transformers.

Zdroj: oficiální zdroj
Komerční článek
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Pr článek

Důležité Události