Legendy

Výstava Legendy - 10 důvodů, proč byste ji měli určitě navštívit

Výstava Legendy - 10 důvodů, proč byste ji měli určitě navštívit
Zdroj: Legendy

Zítra začne v Praze v Bohnicích největší automobilová výstava roku, akce Legendy. Uvidíte veterány, závodní auta i žhavé novinky. Nebude chybět ani autoTN.cz a na jeho stánku hned několik velmi zajímavých exponátů! Přijďte nás navštívít.

Navštívit akci Legendy už tak nějak patří k české automobilové kultuře a v rozlehlém parku bohnické léčebny bude i letos na co koukat. Organizátoři se snaží Legendy neustále posouvat, z výstavy veteránů a sportovních aut se stala oslava motorismu jako takového, a emaximální důraz je kladen i na zábavu. Tady je 10 důvodů, proč byste měli v sobotu nebo v neděli Legendy navštívit!

1. Stánek autoTN.cz
Přijďte se k nám podívat! Připravujeme pro vás hned několik zajímavých aut, od lehkého Caterhamu přes závodní BMW M3 GTR týmu Hello Titty Racing až po brutální Cayman GT4. Na stánku nebude chybět Honza Červenka, který má autoTN.cz na starosti, a kterého zná snad každý automobilový fanoušek v České republice. Přijďte si pro fotku, pro podpis, nebo prostě jen na kus řeči!

2. Pagani Huyara
Letošní Legendy jsou věnovány italskému designu a největší hvězdou z Itálie bude Pagani Huyara, což je opravdu výjímečné auto. A tohle je o to unikátnější, že parkuje v české garáži! Jen dodáváme, že Huayra má přeplňovaný dvanáctiválec, 730 koní, 1000 Nm, na stovku zrychlí za 3,3 sekundy a 360 km/h.


DOPORUČUJEME: Porsche Cayman GT4 Rothmans - velkolepá oslava motorsportu Made in Czech


3. Lamborghini Centenario
Poprvé v ČR bude k vidění unikátní model Centenario, auto  postavené na počest 100 let od narození zakladatele značky Lamborghini - Ferruccia Lamborghini. Existuje jen 20 aut na světě a všechny jsou samozřejmě vyprodané. Cena auta byla cca 70 milionů korun...

4. Ferrari F12 TDF
Další extrémně zajímavé auto z Itálie. Vyrobí se jen 799 kusů a jde aktuálně o nejzajímavější Ferrari. Má dvanáctiválec 6,3 l s výkonem 780 koní, motor točí 8900 otáček. Zrychlení na stovku je záležitost 2,9 sekundy, na dvoustovku se rozjede za 7,9 sekundy a zastaví se až na rychlosti 340 km/h. 


DOPORUČUJEME: Podívejte se na naše videotesty, my máme auta opravdu rádi a umíme je řídit

5. Rychlostní zkouška
Stejně jako vloni, tak i letos bude v areálu rychlostní zkouška, po teré se budou prohánět závodní auta - od starých veteránů přes rallyové a okruhové speciály až po závodní kamiony! 

6. Nová auta
Oficiálně se Legend účastní 20 automobilek, od Mercedesu či Škodovky až po McLaren. A všechny se budou předhánět, kdo vystaví zajímavější modely a kdo bude mít hezčí stánek.


DOPORUČUJEME: Fotka nabouraného policejního BMW i8 je podvrh


7. Stará auta
Veteránů bude v Bohnicích opět celá hromada, tentokrát ty nejvzácnější kusy najdete spíš v klubových sekcích. Vřele doporučujeme návštěvu klubových stánků Aston Martin, Jaguar, BMW, Ferrari, MX-5, Mustang, Porsche a dalščích...

8. Program pro děti
Nafukovací atrakce, soutěže... na ploše velikosti dvou fotbalových hříšť bude o děti rozhodně postaráno!


STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU


9. Offroad park
Exhibiční jízdy trialových speciálů, závodní stroje, ale i vytuněné sériové modely. Budete zírat co všechno se dá vyjet.

10. Motosalon
Zatím jen skromný doplněk Legend, ale o to unikátnější tam najdete stroje. Modely Indian ze staré i nové produkce, závodní Ducati, přehlídka modelů Honda...

Nepochybujte o tom, že Legendy budou stát za to. Zkušenost hovoří, že abyste poctivě prošli celou výstavu, budete na to potřebovat nějakých šest hodin. Parkuje se mimo areál, vstupenky lze ještě pořád koupit online (nebo pak na místě) a my se na vás těšíme! Výstava začíná oba dva dny v 9:00 hod., v sobotu končí ve 20:00 hod. a v neděli v 17:00 hod. 
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události