Elektrárna

Elektromobily se budou nabíjet ze slunce. Opravdu?!

Elektromobily se budou nabíjet ze slunce. Opravdu?!
Zdroj: Tesla

Elon Musk, šéf a majitel Tesly, revoluční elektroautomobilky, má ambiciózní plán. Chce odpojit nabíjecí stanice od běžné elektřiny a vsadit na energii získnou ze Slunce!

Jasně, zní to logicky. Musk si stejně jako všichni odpůrci elektromobilů uvědomuje, že to s tím čistým provozem aut na elektřinu není zas až tak růžové (čti zelené) jak by se mohlo na první pohled zdát. Elektromobily totiž sice nemají žádné emise, ale jejich výfukem jsou elektrárny. A nebudeme si nic nalhávat, 63 procent elektrické energie na světě vzniká v tepelných elektrárnách, 22 procent v atomových, 13 procent ve vodních a jen něco málo přes jedno procent je produktem solárních nebo větrných elektráren.   


DOPORUČUJEME: Sdílená auta změní dopravu, budou levnější než autobus!


Musk tedy přišel s plánem, že by rád odpojil veškeré nabíjecí stanice (Superchargery) z elektrické sítě a připojil je na fotovoltaiku. Energii by vyráběl přes den ze slunce, pro noční provoz a případ deštivého počasí by se elektřina skladovala v Powerpacích, tedy obřích bateriích. Tesla už tohle všechno umí. Má výkonné elektromobily, fotovoltaické panely i solární střešní tašky, nabíjecí stanice i Powerpacky. Jenže je tady pár problémů...


DOPORUČUJEME: Tesla začíná kromě aut prodávat i solární střešní tašky. Zn. LEVNĚ!


Aby Musk dokázal dostat do nabíjecích stanic tolik energie, aby to uživilo auta na elektřinu, bude k tomu potřebovat spoustu místa pro solární panely. Potřeboval by obsadit střechy ve městech, případně vybudovat velká solární pole za městy a pak do centra sluneční elektřinu nějak přivést. Protože jen pro vaši představu, pro nabití deseti vozů Tesla potřebujete fotovoltaickou elektrárnu o rozloze 8,25 ha. Jinými slovy, je na to zapotřebí plocha jedenácti fotbalových hřišť!!! 


CO SI O ELEKTROMOBILECH MYSLÍTE VY? NAPIŠTE NÁM TO DO KOMENTÁŘŮ POD ČLÁNEK NEBO NA FCB

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události