Nehoda

Video tragické nehody využila policie! Takhle jím varuje řidiče

Smrtelná nehoda, kterou na Facebooku vysílaly dvě mladé dívky, rozdělila celé Česko. Má zůstat video veřejné, nebo má být staženo z důvodu piety? Policie ve Velké Británii se také setkala s tragickou nehodou, která vznikla kvůli zbytečné nepozornosti řidiče. Video z tragické nehody, při které zemřela žena a tři děti, policie dramaticky sestříhala a zveřejnila jako varovný příklad toho, co se může stát.

Když jsme psali, že by se v autoškolách mohlo používat drsné video z tragické nehody dvou mladých dívek na Mostecku, netušili jsme, že jen o pár hodin později zvěřejní britská policie odstrašující video, ve kterém mámu a tři děti zabije řidič kamionu, když si hraje s mobilem...

Stalo se to v létě dva roky zpátky na anglické dálnici A34 v hrabství Berkshire. Polský řidič kamionu Tomasz Kroker (30) si měnil na telefonu písničky a nevšiml si kolony před sebou. Bez brždění narazil do osobního auta, v němž jela 45letá Tracy Houghtonová se třemi dětmi - Ethanem (13), Joshem (11) a Aimee (11).

Všechno viděl její přítel Mark Goldsmith, který jel se synem Jakem v druhém autě. Všichni se vraceli z rodinného výletu, jen chvíli předtím si dali na dálnici krátkou přestávku... Tomasz Kroker svou vinu okamžitě přiznal, nebylo o čem diskutovat. Usvědčilo ho jednoznačně i video z kamery v jeho autě, kde je jasně vidět, jak se dlouhé vteřiny nevěnuje řízení, ale hraje si se svým mobilem. Policie ho okamžitě vzala do vazby a následně dostal deset let vězení.
 

DOPORUČUJEME: Experti říkají: Video z jízdy smrti by mělo jít do autoškol!
 
Nyní britská policie zveřejnila video, které má ostatní řidiče varovat před používáním mobilů při řízení. Je jednoduše šokující, tak jako ostatní videa ze série Think! Je sestříhané ze záběrů a z fotografií z rodinného archívu, společně se slovy pozůstalých. V klipu Aimeenima maminka říká: "Pořád vidím řidiče, jak koukají do svých mobilních telefonů. Kdyby viděli, co se stalo mojí a jiným rodinám, třeba by je to varovalo.“ Sebere k podobnému kroku odvahu i česká policie? 


DOPORUČUJEME: Policie chtěla předvést novinářům svoje nové BMW i8, které dostali náhradou za to nabourané. Místo toho lidem jen ukázali, že neumí řídit

Smrt mladé dívky při nehodě na Mostecku nyní rozdělila veřejnost. Část lidí říká, že je to nedůstojné a kruté vůči pozůstalým, druhá polovina a většina expertů tvrdí, že je to varování pro všechny ostatní řidiče. Video britské policie z tragické nehody, při které zemřeli hned čtyři lidé, názorně ukazuje, jak by se dalo důstojně a s pietou se vším naložit. Je to varování, připomínka a memento zároveň. Sebere k něčemu podobnému odvahu i česká policie? A dají k tomu souhlas rodiče?  


BAVÍ VÁS AUTA A VŠE KOLEM NICH? ZAPARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU!


Nehoda dvou kamarádek se odehrála minulý čtvrtek u Obrnic na Mostecku. Dívky svoji nebezpečnou jízdu živě vysílaly na Facebooku. Podle policie to vypadá, že před nárazem jely rychlostí kolem 140 kilometrů v hodině. Řidička střet s protihlukovou bariérou nepřežila. 


DOPORUČUJEME: Co se stane, když auto v rychlosti 190 km/h narazí čelně do betonové zdi? Podívejte se na video!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Nehoda

Důležité Události