Tesla

Prodeje elektromobilů Tesly v Hongkongu jsou na nule. Proč?

Prodeje elektromobilů Tesly v Hongkongu jsou na nule. Proč?

Hongkong byl pro automobilku Tesla něco jako zlatý důl. Jenže prakticky přes noc se prodeje úplně zastavily. Skončily totiž štědré dotace a ceny se zvýšily víc jak o polovinu!

Že je elektromobilita budoucnost, že se elektrická auta prodávají čím dál lépe, a že zájem o ně neustále stoupá? No dobře, to je přání automobilek a Evropské unie. Jenže tady máte další jasný důkaz, že když skončí daňové úlevy, tak zákazníci stále preferují auta na benzín či naftu. Naposledy se o tom přesvědčila automobilka Tesla v Hongkongu, kde prodeje ze dne na den spadly na absolutní nulu. Proč?


DOPORUČUJEME: Závodní auta na baterky mají svůj šampionát, na stovku zrychlí za 2,1 s!

Důvod je jednoduchý, vláda zastavila štědré dotace na nákup elektromobilů a Tesla skokově zdražila víc jak o polovinu! Zatímco předtím stál model S 570 000 HKD (1,725 mil. Kč), teď se prodává za 910 000 HKD (2,730 mil. Kč). Chcete přesná čísla? Za první třiměsíce tam Tesla prodala 3700 aut, jen v březnu to bylo 2 393 elektromobilů - to když už se vědělo, že daňové úlevy skončí. A v červnu? Neprodala se ani jedna Tesla, stejně jako měsíc předtím! Původní vláda totiž osvobodila od daně všechny elektromobily, teď platí úlevy jen na částku  97 500 HKD (cca 295 tisíc korun) a zbytek už je za plnou cenu.

DOPORUČUJEME: V ČR vznikne polygon pro autonomní řízení a z D2 se stane chytrá dálnice

Původně si Hongkong od nulové daně na elektromobily sliboval, že se dramaticky zlepší špatná smogová situace ve městě, ale nakonec se ukázalo, že se prodávají právě nejvíc Tesly S, a že o malé elektromobily není příliš velký zájem. A současná vláda prý už nechce podporovat nákup hraček pro milionáře...

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události