škodovka

Škodovka už nepracuje na projektu levného auta pro Asii

Škodovka už nepracuje na projektu levného auta pro Asii
Zdroj: Volkswagen

Včerejší krátké tiskové prohlášení ze Škodovky: „ŠKODA AUTO a Tata Motors Ltd. ukončily konkrétní jednání o strategickém partnerství.“ Zajímá vás, proč se zhroutil plán na levné auto?

Mohl to být začátek velmi zajímavé spolupráce a Volkswagen si od něj hodně sliboval. Škodovka měla sehrát zásadní roli ve vývoji nového levného auta pro indický trh, kde by ho pak vyráběla automobilka Tata. Jednání i přípravy projektu byly velmi intenzivní a nabíraly na obrátkách, jenže jak rychle to začalo, tak to i skončilo. Důvod? Nové levné modely by nepřinesly kýžené snížení nákladů.

DOPORUČUJEME: Škodovka připravuje ve spolupráci s Tatou dvě auta pro indický trh.

„Obě společnosti dospěly k závěru, že v současné době se ani technické, ani ekonomické synergie nedají realizovat ve společně požadovaném rozsahu. Z tohoto důvodu nebudou prozatím dále usilovat o zamýšlenou strategickou alianci. Obě společnosti zdůrazňují, že po intenzivních a konstruktivních rozhovorech v uplynulých měsících se nevylučuje možnost budoucí spolupráce.“


DOPORUČUJEME: Raději bourat v mokré krabici od banánů, než v Dacii Duster bez airbagů. Takhle se prodává v Indii.

Dvě nová levná auta měla stát na platformě, kterou měla připravit pro Tatu právě škodovka. Tata ji pak měla vyrábět, Volkswagen však indické autmobilce nechtěl svěřit vývoj. Ve hře byla jak nová platforma, tak modifikace stávající platformy MQB, na které stojí spousta nových aut z celého koncernu. Jenže vstupní náklady by byly příliš vysoké, a tak z toho škodovka nakonec couvla.


DOPORUČUJEME: Postaví Volkswagen pro čínský trh úplně novou automobilovou značku?

Není to první snaha Volkswagenu o vstup na asijský trh, existovaly i plány na spolupráci se Suzuki. Ale ani to tehdy nedopadlo. Důvod? Opět finance... Díly a vývoj Volkswagenu jsou pro Asii asi ještě stále příliš drahé.


MÁTE RÁDI AUTA? ZAPARKUJTE U NÁS NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události