Ferrari

Video: Podívejte se, jak vyráběli Ferrari F40

F40 bylo posledním Ferrari, které vzniklo ještě za Enza Ferrariho. Není to silniční derivát závodního speciálu, ale extrémně se mu blíží. Našli jsme video, kde je vidět, jak ho vyráběli. Vzniklo jen 1315 aut.

Když se v červnu roku 1987 ukázala F40 v Maranellu, devětaosmdesátiletý Enzo Ferrari řekl pozvaným novinářům a hostům, že tohle je výsledek touhy postavit nejlepší auto na světě. Ferrari F40 vzniklo jako oslava čtyřicetiletého výročí značky aodsamého začátku bylo uctíváno jako ultimativní přenesení konstrukce závodního auta na běžnou silnici.

DOPORUČUJEME: Svět se obrací naruby, Ferrari bude vyrábět SUV


F40 byla vůbec produktem zhýralé dekády. Na konci osmdesátých let se rozjíždělo šílenství na trhu s klasickými a výjimečnými auty, překupníkům už nestačil trh s klasiky a vrhali se na každé nové zajímavé sportovní auto, které mohli. Jedinými požadavky byla prestižní značka a limitovaná produkce. Hladoví investoři šli jako zvířata po extrémních superautech a byli ochotni dát cokoliv aby je dostali. Byla to doba, kdy jste mohli obratem prodat nové Lamborghini Countach za dvojnásobnou cenu hned poté, co vám ho přivezli domů. Jinými slovy, bylo to podobné dnešním dnům, jen s tím rozdílem, že tehdy byla auta extrémně surová. 

DOPORUČUJEME: Automobilové porno: Ferrari 250 GTO na okruhu Zandvoort


ZAPARKUJTE (SMYKEM) U NÁS NA FACEBOOKU!


Ferrari F40 tehdy stálo 444 000 německých marek. Mělo celohliníkový vidlicový osmiválec o objemu 2936 cm3 se čtyřmi vačkami, dvaatřiceti ventily a suchou skříní. Výkon byl 478 koní při sedmi tisících otáčkách a maximální kroutící moment 577 Nm při čtyřech tisících. Ferrari F40 bylo nejsilnějším autem, které jste v roce 1987 mohli koupit. Na stovku zrychlilo za tehdy kosmické 4,0 s a jelo 324 km/h. Ani dnes o něm nikdo nemůže říct, že by bylo pomalé... A pořád z něj jde strach, F40 totiž nemělo ani ABS, natož nějakou kontrolu trakce nebo protiprokluz. Dokonce nemělo ani posilovače řízení a brzd. Pořád je to extrém. A jak zjistíte z videa, extrémní byla svým způsobem i jeho výroba...

Aktuálně je na prodej v Evropě 17 kusů a jejich cena začíná na 25 milionech korun. 


DOPORUČUJEME: Ferrari F40 je na prodej v ČR. A stojí jen 400 tisíc. Chce to ale sliný žaludek...

LÍBIL SE VÁM TENTO ČLÁNEK? DEJTE MU LIKE!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události