Motocykl

Ukrást motorku trvá jen pár vteřin. Tady máte důkaz

Ukrást motocykl je jednoduší než byste si mohli myslet. Zloději si nekomplikují život, motorku prostě naloží do dodávky. Vše trvá sotva pár vteřin.

Jestli jste si mysleli, že k ukradení motocyklu potřebujete nějaké složité nářadí nebo speciální přípravky, nebo že je to nějak extrémně složité, tak tento záznam z bezpečnostní kamery vás spolehlivě vrátí nohama zpátky na zem. Zloději si vybrali zaparkovanou motorku, přijeli si pro ní s dodávkou a bočními dveřmi ji jednoduše naložili dovnitř, zabouchli a jeli dál. Nepomohl by alarm, zámek řídítek ani brzdy, snad jen řetěz a připoutat motorku ke sloupu. „Ale i ten pákové nůžky přeštípnou,“ lakonicky konstatuje Tomáš Malý, majitel prodejny s motorkářským vybavením. „Nejlepší je mít motorku prostě dobře pojištěnou, případně pomáhají i alarmy, které alespoň vzbudí pozornost a zloděje mohou odradit.“


DOPORUČUJEME: Přišel o ruku i o nohu, dál závodí na motorce!

Jen za loňský rok bylo v ČR ukradeno víc jak 600 motocyků, z toho se jen dvacet procent krádeží podařilo objasnit. Fenoménem posledních let jsou pak krádeže závodních motocyklů, které mají objasněnost téměř nulovou. Většina strojů pak skončí na náhradní díly. 


MÁTE RÁDI AUTA A VŠE KOLEM NICH? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události