Doprava

V Anglii chtějí zakázat retardéry. Zvyšují spotřebu a škodí zdraví!

V Anglii chtějí zakázat retardéry. Zvyšují spotřebu a škodí zdraví!
Zdroj: archiv autoTN.cz

To co ví většina řidičů, nyní potvrdily vědecké výzkumy. Zpomalovací retardéry ničí nejen auto, ale škodí i životnímu prostředí a lidem ničí zdraví!

Zpomalovací prahy jsou podle policie a některých odborníků na silniční dopravu tím nejlepším způsobem, jak donutit řidiče zpomalit. Udělá to každý, nikdo nechce riskovat, že poškodí svoje auto, ostatně ani vaše záda a krční páteř by vám určitě nepoděkovaly. Jenže ve Velké Británii chtějí do roku 2040 zpomalovací retardéry zrušit. Důvod?


DOPORUČUJEME: Jízda bez pokuty! Kdy můžete jet rychleji než dovolují předpisy?

Studie totiž ukázala, že v místech kde jsou retardéry, stoupne spotřeba paliva až o 47 procent! A ruku v ruce s tím jde i nárůst emisí. Důvod je jednoduchý - řidič před retardérem zpomalí, opatrně ho předjede, a pak opět přidává plyn. Retardéry tedy mají vliv na znečištění ovzduší jak oxidem dusíku, tak prachových částic, potažmo sazí. Kromě toho v dané lokalitě zvyšují hluk. A o tom, jak retardéry zatěžují podvozek auta, se snad ani nemá smysl rozepisovat.  

DOPORUČUJEME: Co máte dělat, když vjedete na dálnici do protisměru?

Velká Británie chce podle nejnovějších studií jako jedna z prvních zemí udělat provoz maxiálně plynulý, což kvituje s povděkem a souhlasíme s tím. Retardéry by mohly nahradit semafory s rychlostním čidlem, které fungují naprosto skvěle v Rakousku nebo v Itálii. Když řidič jede do 50 km/h, tak na semaforu svítí zelená. Když rychleji, tak naskočí červená a donutí tak řidiče zpomalit. V těchto úsecích se pak jezdí maximálně plynule.


DOPORUČUJEME: Policie se chtěla pochlubit s novým BMW i8, místo toho ukázali, že neumí řídit. 

CHCETE MÍT PŘEHLED O AUTOMOBILOVÉM SVĚTĚ? STAŇTE SE NAŠIMI FANOUŠKY NA FACEBOOKU!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Doprava

Důležité Události