Mercedes

Hypersport od Mercedesu - čtyřkolka, 350 km/h a 70 milionů

Hypersport od Mercedesu - čtyřkolka, 350 km/h a 70 milionů
Zdroj: Twitter

Mercedes na Twitteru ukázal fotku interiéru nového hypersportu jménem Project One. A provalilo se pár technických údajů a zajímavostí... Tohle bude výkladní skříň moderní techniky!

Na internetu se objevila fotka z interiéru auta s pracovním názvem Project One. Nahrál ji tam Tobias Moers, šéf AMG, a ukazuje, že kokpit hypersportovního Mercedesu pro 21. století je inspirovaný  formulí 1, a že má digitální palubní desku. Je to pohled ze sedadla řidiče a ukazuje nejen volant, ale i část centrálního displeje. Auto, které se představí na autosalonu ve Frankfurtu, a které pojede rychlostí až 350 km/h, by se mělo okamžitě zařadit na samý vrchol potravního řetězce mezi hypersporty. Přečtěte si proč...


DOPORUČUJEME: Hypersport od Astonu Martin bude umět jezdit po stropě!

Víc než jen motor z formule 1

Je všeobecně známo, že srdcem auta bude přeplňovaná jednotka z formule 1, tedy šestiválec o objemu 1,6 l z aktuálního monopostu W08 EQ Power +. Jenže zatímco předtím se mluvilo o tom, že míra úprav nebude nijak vysoká, tak ono to přece jen bude trochu jinak a motor byl prý výrazně upraven s ohledem na životnost. A není to zdaleka jen o něm, společnost mu budou dělat ještě čtyři elektromotory a společný výkon by měl být okolo 1000 koní.
První z nich má výkon 134 koní a pomáhá při akceleraci spalovacímu motoru a funguje i jako generátor při brzdění. Druhý má výkon 80 kW a roztáčí elektrické turbodmychadlo, což zaručuje okamžitou odezvu na plyn. Obad dva motory jsou namontované vzadu a přes osmistupňovou převodovku jsou spojené s pohonem zadních kol. Pozor, převodovka je pak robotizovaná manuální a funguje jako konstrukční nosný prvek!


DOPORUČUJEME: Mercedes se při stavbě Project One potýká s velkými problémy, týkají se životnosti motoru.


Dva elektromotory z něj dělají čtyřkolku
Další dva elektromotory jsou  vepředu a roztáčí přední kola, samozřejmě, že je to v zájmu co nejlepší akcelerace. Systém AMG Torque Dynamics napodobuje efekt vektorování točivého momentu zadních kol, který je vidět na jiných méně extrémních modelech AMG s pohonem čtyř kol, takže pomáhá i v zatáčkách. Kromě toho díky nim bude umět Project One ujet víc jak 20 kilometrů na čistě elektrický pohon.


DOPRUČUJEME: Auto s podobnými parametry by chtělo i Audi... Postaví ho?

Přesné technické parametry?
Tak na ně si ještě několik dní budeme muset počkat... Mercedes sice použil úplně nové akumulátory a celý plug-in hybridní systém pohonu váží 420 kg, ale Tobias Moers krotí předchozí očekávání, že by project One mělo vážit méně než jednu tunu. A říká, že přesné technické parametry budou známé teprve až postaví první ostrý prototyp se všemi bezpečnostními prvky, včetně deformačních zón. Finální podobu auta nicméně uvidíme již příští týden, výroba pak začně v prvním čtvrtletí příštího roku. A ještě jedna věc... Moers se nechal slyšet, že navzdory technologiím z formule 1 se pořád bavíme o autě pro běžný provoz, které by nemělo potřebovat nějaké extra podmínky, ani by nemělo být tak náročné na řízení, jak si možná někteří lidé myslí.  


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Mercedes

Důležité Události