škodovka

Sportovní Škodovka? Ano, Karoq RS s hybridním pohonem!

Sportovní Škodovka? Ano, Karoq RS s hybridním pohonem!
Zdroj: X-Tomi Design

Sníte o Fabii, která by měla alespoň 250 koní a navázala by na úspěchy závodního modelu R5? Zapomeňte! Sníte o sportovním Karoqu s hybridním pohonem? Můžete se těšit!

Ve Škodovce se mluví o sportovním modelu, ale nebude to žádný hothatch, ale SUV. To je teď mantra celého koncernu VW a protože už nyní víme, že bude Seat Ateca Cupra (s technikou Leonu Cupra 300), a že je v plánu i rychlý Tiguan a T-ROC, zdá se Karoq RS jako logický krok. Ostatně i ve Frankfurtu představený Kodiaq Sportline se setkal s úspěchem a Kodiaq RS, který by mohl mít 300 koní z přeplňovaného dvoulitru, bude uveden na trh v příštím roce. A pohon Karoqu?


DOPORUČUJEME: Podívejte se na stánek škodovky na autosalonu ve Frankfurtu

Motor v Karoqu RS je jedna velká neznámá. S jistotou víme, že i tady bude verze Sportline, kde půjde jen o výbavu a designový paket, ale o provedení RS se jen spekuluje. Každopádně Christian Strube, šéf vývoje škodovky, se už nechal slyšet, že Karoq RS dostane zelenou a zelený by mohl být i jeho motor. Šlo by tedy o hybridní jednotku, dost možná stejnou, jako bude mít Superb.


DOPORUČUJEME: Co předcházelo výrobě Karoqu? 264 prototypů a 28 tisíc dílů!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události