Nález

Našel se zapomenutý italský sporťák. V přívěsu byl 35 let

Našel se zapomenutý italský sporťák. V přívěsu byl 35 let
Zdroj: Youtube

V ameriském státě Maine se našel v opuštěném přívěsu italský sporťák. A ne, není to Ferrari ani Lamborghini!

Tolik oblíbené téma podivuhodných nálezů v opuštěných stodolách má pokračování. Tentokrát je to video od pojišťovny Hagerty, která se specializuje na veterány. Její specialisté objevili v opuštěném přívěsu zapomenuté sportovní auto De Tomaso Pantera s pozurohodnou historií. Je to verze z roku 1972 s osmiválcem 5,8 l a soudě podle nálepky na čelním okně z let 1980 až 1981 tam auto bylo chováno celých pětatřicet let.


DOPORUČUJEME: Pohádky existují, tenhle zapomenutý poklad se našel ve stodole ve Francii

Jenže bůhví, jak to s tím nalezením bylo. Jde o o auto z pozůstalosti a celé video vzniklo v režii pořadu Barn Find Hunter. Nicméně důležitější je, že takhle Pantera se v roce 1980 zúčastnila ilegálního závodu U.S. Express z New Yorku do Kalifornie. Trasu dlouhou 2481 mil, tedy 3993 kilometrů, zvládlo auto za pouhých 43 hodin, jelo se za plného provozu po veřejných silnicích. Není bez zajímavosti, že i s jednou pokutou - v Texasu zaplatili za překročení maximální povolené rychlosti 25 dolarů.

DOPORUČUJEME: Ve stodole našli poklad - stará sportovní auta za miliony korun!

Nalezená Pantera je ve stavu nedokončené renovace, kromě auta jako takového bylo v přívěsu i pár náhradních dílů. Karoserie byla připravena k lakování, motor byl částečně rozebrán a po servisu. Proč původní majitel renovaci nedokončil, to se můžeme jen dohadovat.

 

Podívejte se na video z nálezu

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události